لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

اصول سئو در سال 2024

اصول سئو در سال 2024 بیشتر به تعامل وب سایت با کاربران تمرکز دارد. بدین ترتیب، تولید محتوای قدرتمند، سازگاری با موبایل و موارد این چنینی دیگر را نباید در...
مهم ترین اصول سئو در سال 2024

اصول سئو در سال 2024 بیشتر به تعامل وب سایت با کاربران تمرکز دارد. بدین ترتیب، تولید محتوای قدرتمند، سازگاری با موبایل و موارد این چنینی دیگر را نباید در طراحی سایت نادیده گرفت. با استفاده از متا تگ های مؤثر به هیچ عنوان پایبندی به اصول اصلی سئو سخت و دشوار نیست. در این مقاله از سری مقاله های لول اپ بیشتر در مورد این موضوع مهم با شما صحبت خواهیم کرد.

مهم ترین اصول سئو در سال 2024
مهم ترین اصول سئو در سال 2024

5 اصل مهم در سئو

اصول سئو در سال 2024 روی تولید محتوای منظم و پیوسته با تصاویر و ویدیو های بهینه شده تأکید بیشتری دارد. سازگاری با موبایل هم از دیگر اصولی هستند که در سئو مدنظر قرار می گیرند. سئو در سال 2024 به دنبال تشویق سایت ها برای تعامل با کاربران خود است؛ همچنین از وب سایت ها می خواهد که به تعامل در شبکه های اجتماعی هم پایبند باشند. با این تفاسیر 5 اصل مهم در سئو وجود دارد که عبارتند از:

1.       سرعت سایت

سرعت بارگذاری سایت از جمله اصل های اصلی در بین اصول سئو مقدماتی است. زمانی که سرعت سایت پایین باشد، کاربر به سرعت از سایت شما خارج می شود و در نهایت سایت شما ترافیک و بازدید خوبی دریافت نخواهد کرد. برای اینکه تجربه کاربری خوبی را بتوانید به دست آورید، باید به سرعت سایت و سرعت لود صفحات توجه بالایی داشته باشید. بدین ترتیب گوگل امتیاز خوبی به سایت شما خواهد داد و کاربران هم زمان بیشتری را در سایت شما صرف خواهند کرد.

در حال حاضر، رقابت بین وب سایت ها در حوزه های گوناگون بسیار بالا است. اگر علاقه دارید که در این رقابت برنده شوید، باید اهمیت سرعت لود و بارگذاری صفحات را بالا در نظر بگیرید. این سرعت سایت است که روی ایندکس محتوا تاثیر می گذارد و هر چقدر سرعت بالاتر باشد، بررسی صفحات هم بیشتر خواهد شد، خصوصاً برای وب سایت های بزرگ مسئله ای همانند سرعت از اهمیت بالاتری برخوردار است.

استفاده از هاست مناسب، طراحی سایت و کد نویسی دقیق و حرفه ای، فشرده سازی خروجی سرور، بهینه کردن ویدیوها و تصاویر، قالب سایت، امنیت سایت و… همگی از جمله مواردی هستند که روی سرعت سایت در بین اصول اصلی سئو تاثیر می گذارند.

 اصول سئو در سال 2024
اصول سئو در سال 2024

2.    قابلیت خزش/ خزنده وب ( crawler )

خزنده وب سایت یکی از ابزارهای اصلی سئو است. این خزنده برای آنالیز کردن وب سایت مورد کاربرد و استفاده قرار می گیرد. خزنده بخش اصلی و مرکزی موتور جستجو را به خود اختصاص می دهد و می توان گفت یک نرم افزار است که با در نظر گرفتن الگوریتم مشخص برای موتور جستجو تعریف شده است. این قابلیت در وب سایت های موجود باعث ذخیره محتوای آنها در دیتابیس موتور جستجو می شود.

 به این مثال توجه کنید:

عنکبوت برای ساخت تور محل زندگی به عنوان نشانه گذاری تارهای عمودی را به مرکزیت نقطه ای اختصاصی می تاباند، سپس تارها را به یکدیگر متصل می کند تا بتواند نقاطی مشخص را با ظرافت زیادی برای تور خود بسازد. این قابلیت هم دقیقاً به همین شکل عمل می کند. به گونه ای که لینک های سایت را به عنوان نقاط اتصال تارهای عنکبوت در نظر می گیرد و هر چقدر نقاط قوی تر باشد، خزش وب بیشتر به وب سایت شما سر می زند.

برای بهینه کردن سایت برای خزنده ها، شما باید از لینک سازی های داخلی قدرتمند استفاده کنید. رفع کردن خطاهای۴۰۴ را جدی بگیرید تا بتوانید سایت را برای خزنده ها به راحتی بهینه کنید. تهیه نقشه سایت هم یکی دیگر از مواردی است که می توان بیان کرد. ساده بودن ساختار سایت هم باعث می شود تا سایت بتواند برای خزنده وب بهینه شود، منتشر کردن محتواهای جدید را با نظم و ترتیب را هم نادیده نگیرید که تاثیر بسیار زیادی دارد.

3.    امنیت سایت

یکی دیگر از مهم ترین اصول سئو مقدماتی مربوط به امنیت سایت است. افزایش امنیت سایت باعث می شود تا سایت شما ایمن شده و بازدید بیشتری را دریافت کند. اینکه سایت شما کوچک یا بزرگ باشد، هیچ تفاوتی در تامین امنیت آن ایجاد نمی کند. در بین روش های جلب اعتماد کاربران، امنیت سایت جایگاه پررنگ‌تری دارد. می توان به راحتی با بروز رسانی پلاگین ها و نرم افزارها مشکلات امنیتی سایت را برطرف کرد.

برخی از افراد تصور می کنند وردپرس به خاطر اینکه جزء سیستم مدیریت محتواهای ایمن است، نیازی به افزایش امنیت ندارد. در صورتی که این چنین نیست و شما باید به فکر امنیت وردپرس هم باشید. استفاده از گذرواژه های هوشمندانه و غیرقابل حدس هم می تواند روی امنیت سایت تاثیر بسزایی داشته باشد.

 اصول سئو سال 2024
اصول سئو سال 2024

استفاده از هاست و شرکت های میزبانی امن هم در این بین انتخاب معقولانه ای هستند. مدیریت درست و بررسی دسترسی کاربران را هم در این بین بی  تاثیر نباید دانست. شناخت فایل های پیکربندی وب سرور هم می تواند برای افزایش امنیت سایت بسیار موضوع مهمی است.

4.     نداشتن لینک های خراب

نداشتن لینک های خراب و خطرناک هم یکی دیگر از اصول سئو است که معمولاً در سئو تکنیکال به آن پرداخته می شود، زمانی که ما در مورد لینک خراب با شما صحبت می کنیم، منظور این است که کاربر روی لینک کلیک می کند اما با یک صفحه ارور دار مانند ارور ۴۰۴ روبرو می شود و این دقیقاً همان ارور خراب و خطرناک است.

این چنین کاربر با عصبانیت هر چه سریع تر از سایت شما روی برگردان خواهد شد.  در این حالت تجربه کاربری زیر سوال رفته و باعث می شود تا کاربر به سایت شما به هیچ عنوان اعتماد نکند. حقیقتاً بسیاری از سایت هایی که در اینترنت وجود دارند، لینک های خراب و خطرناک دارند و به همین علت، صاحبان سایت ها همیشه در حال بروزرسانی و تغییرات سایت هستند. بسیاری از سایت هایی که تعداد صفحات آن ها بالا است معمولاً دارای لینک خراب بیشتری هستند؛ چرا که صفحات زیاد مدیریت سختی می طلبند و به همین خاطر در هنگام طراحی سایت باید مدیریت روی تعداد صفحات اصولی و کنترل شده باشد.

5.    عدم استفاده از محتوای کپی

محتوای کپی یکی از دلایلی است که کاربر را از سایت شما ناامید می کند. در حال حاضر تولید محتوای سئو شده بسیار روی بورس قرار گرفته است و می تواند روی افزایش ترافیک سایت تاثیر واضحی بگذارد. در محتوای سئو شده چگالی کلمات کلمات کلیدی رعایت می شود و خلاقیت اصل اساسیبه شمار می آید.

 

5 اصل مهم سئو سایت
5 اصل مهم سئو سایت

 

شرکت های تولید محتوا روی محتوای کپیحساسیت بسیار زیادی دارند و به همین خاطر، در اصول سئو مقدماتی هم توجه به محتوای غیر کپی، موضوع حائز اهمیتی است. محتوای کپی تاثیر بسیار بدی روی سئو می گذارد و می تواند افت رتبه سایت را در بر داشته باشد.

از دید سئو محتوای تکراری مستحق جریمه است؛ چرا که گوگل را گیج می کند و اجازه نمی دهد که به درستی محتوای اصلی را تشخیص دهد. زمانی که سایت شما دارای محتوای تکراری باشد، نتیجه خوبی را دریافت نخواهد کرد. محتوای تکراری می تواند باعث بی اعتبار شدن سایت نزد کاربر و گوگل شود و به همین دلیل، در اصول سئو موضوعی کلیدی و مهم شناخته می شود.

لول آپ ارائه دهنده بهترین خدمات سئو

در مورد 5 اصل در بین اصول سئو مقدماتی در سال 2024 با شما صحبت کردیم. سئو باعث ورودی ارگانیک سایت شما می شود و کسب درآمد بالایی را به وجود می آورد. امروزه با پیشرفت صفحات وب، کمتر کسی به راه اندازی سایت تمایل نشان نمی دهد. راه اندازی سایت شاید فرآیند سختی نداشته باشد، ولی مدیریت و بالای آوردن آن به رأس صفحات گوگل کار سختی است که با اصول سئو امکان پذیر است.

لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو
نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی محصول یا خدمتی را معرفی می کنند و توسط کاربران بیشتر جستجو می شوند. ای...

نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی

برای توسعه و افزایش رتبه  سایت فروشگاهی، باید نکات مهم سئو را مورد توجه قرار داد. ...

چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟ برای ادمین...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی