لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

طراحی ui ux چیست؟

طراحی ui ux چیست دقیقا به دو مقوله جدا از هم ولی مکمل یکدیگر اشاره می کند. ux به تجربه کاربری و ui به رابط کاربری مربوط است. طراحان Ux...
ui ux چیست؟

طراحی ui ux چیست دقیقا به دو مقوله جدا از هم ولی مکمل یکدیگر اشاره می کند. ux به تجربه کاربری و ui به رابط کاربری مربوط است. طراحان Ux و Ui هرکدام مهارت های خاصی دارند تا بتوانند سایتی کاربر پسند را طراحی کنند. برای درک هرچه بهتر پاسخ این سؤال که Ui ux designer چیست؟ بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

ui ux چیست؟
ui ux چیست؟

Ui چیست؟

user interface مخفف شده Ui است. در فارسی به Ui رابط کاربری می گویند. چیزی که شما در سایت مشاهده می کنید ظاهر است و به Ui مربوط است. هر چیزی که شما در صفحه نمایش خود مشاهده می کنید همچون تصویر، رنگ، فونت، جدول، متن و… در طراحی Ui جای می گیرد.

در مورد پاسخ به این سؤال که Ui ux designer چیست باید بخش به بخش صحبت کنیم تا شما به درستی متوجه قضیه شوید که در ابتدا به Ui اشاره کردیم. طراح Ui باید سایتی یکپارچه را با زیبایی هرچه تمام تر طراحی کند تا کاربران را برای خرید و استفاده از محصولات به سمت سایت جذب کرده و به مشتری تبدیل کند.

Ui به جنبه گرافیکی سایت توجه می کند. هر بخش سایت ظاهر خاصی دارد تا بتواند جلوه بصری جذابی را به رخ بکشد. Ui بسیار مهم است؛ زیرا کاربرد به صورت مستقیم با آن سروکار دارد. اگر Ui ضعیف باشد، اعتماد کاربر را به سختی به دست خواهد آورد. به طراحان UI، طراحان گرافیکی می گویند. اینکه ظاهر منو به چه شکل طراحی شده است، اینکه طراحی باکس بنرهای تبلیغاتی چگونه است و… همگی در طراحی Ui قرار می گیرند.

مهارت های UI

اطلاع از آخرین فناوری ها و ترندها یکی از مهارت های اصلی طراح UI است. طراح باید نسبت به طراحی بصری، طراحی رابط و… درک جامع و کاملی داشته باشد. آشنایی با وایرفریمینگ هم یکی دیگر از مهارت های اصلی طراح UI به شمار می آید. اینکه طراح تجربه کار با اجایل و اسکرام را هم داشته باشد خالی از لطف نخواهد بود. طراح برای اینکه بتواند پروتو تایپ سازی را با سرعت بالایی بسازد باید باHTML ،CSS و جاوا اسکریپت هم آشنایی داشته باشد. تفکری خلاق، توانایی انجام کار تیمی و تطبیق پذیری همگی از جمله مهارت های طراح UI محسوب می شوند.

طراحی رابط کاربری چیست؟
طراحی رابط کاربری چیست؟

Ux چیست؟

حال که موضوع ما Ui ux designer چیست؟ باید بررسی اختصاصی در مورد Ux داشته باشیم. کلمه  user experience مخفف شده Ux است. در فارسی Ux به تجربه کاربری اشاره می کند. اینکه کاربر از محصول چه تفکر و احساسی پیدا می کند، مربوط به تجربه کاربری است. این Ux است که باعث می شود کاربر پاسخ فیزیکی یا احساس خاصی در مورد محصول داشته باشد. در طراحی Ux طراح باید به کیفیت ارائه خود توجه کند.

اینکه طراح محتوایی باکیفیت را در طراحی خود بگنجاند در حوزه طراحی Ux است. اینکه Ux بهبود پیدا کند روی کسب درآمد تأثیر به سزایی می گذارد. اینکه بدانید طراحی ui ux چیست به شما کمک می کند تا متوجه شوید که هر بخش سایت با چه سازماندهی طراحی می شود که به عنوان مثال، در طراحی Ux طراح باید به گونه ای هر بخش سایت را طراحی کند که به راحتی در دسترس کاربر قرار بگیرد. اینچنین است که تعامل کاربر با سایت ایجاد خواهد شد. هدایت کاربر هم به Ux مربوط است. اینکه در منو چه گزینه هایی وجود دارند، بنر تبلیغاتی باید در کدام قسمت صفحه قرار بگیرد همگی از جمله مثال ها برای Ux هستند.

مهارت های UX

با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع که طراحی ui ux  چیست باید گفت طراح UX باید یک سری مهارت ها داشته باشد. ساخت پروتوتایپ با ابزارهای مختلف یکی از مهارت های کلیدی است. طراح باید نسبت به تفکر طراحی یک درک جامع و کامل داشته باشد. طراح باید بتواند اطلاعات جامعی را از داده های جمع آوری شده به دست آورد. همدردی هم یکی دیگر از مهارت های اصلی در این زمینه است. ایده پردازی هم از دیگر مهارت های مهم طراح UX است.

 

طراحی تجریه کاربری چیست؟
طراحی تجریه کاربری چیست؟

تفاوت UI و UX در چیست؟

احتمالاً تا به اینجا متوجه شده اید که Ui ux designer چیست. الان بهتر است به تفاوت های بین UI و UX بپردازیم. در UI تمرکز روی ظاهر وب سایت است. در صورتی که در UX طراحی وب سایت سازگار با نیازهای کاربر است. UX می تواند نرخ وفاداری کاربران و تبدیل را بالا ببرد. با در نظر گرفتن آن چیزی که برای طراحی ui ux چیست بیان کردیم، باید گفت که این دو مکمل یکدیگر هستند. زمانی که این دو در کنار یکدیگر قرار بگیرند، طراحی سایت زیبا و کاربر پسند خواهد بود.

این دو از یکدیگر نمی توانند جدا باشند و زمانی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند، به بازدهی سایت کمک می کنند. برخی از طراحان در موقعیتی برای اینکه سایت تجربه کاربری خوبی داشته باشد، Ui را تغییر می‎دهند. ماهیت این موضوع یعنی  uiuxبه شما نشان می دهد که تنها با کنار گرفتن این دو می توان نظر کاربر را به سایت جذب کرد.

What is ui ux design ?
What is ui ux design ?

لول اپ ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی ui ux

در مورد اینکه طراحی ui ux چیست به صورت مختصر ولی مفید با شما صحبت کردیم. برای اینکه وب سایت بتواند تجربه کاربری و رابط کاربری خوبی داشته باشد قطعاً به طراحانی مجرب و کاربلد نیاز دارد. طراحی ui ux دو مقوله مجزا ولی مکمل یکدیگر هستند. طراحان لول اپ خدمات مربوط به طراحی ui ux را به صورت هوشمندانه و با قیمت مناسب در طراحی سایت مورد استفاده قرار می دهند.

لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو
نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی محصول یا خدمتی را معرفی می کنند و توسط کاربران بیشتر جستجو می شوند. ای...

نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی

برای توسعه و افزایش رتبه  سایت فروشگاهی، باید نکات مهم سئو را مورد توجه قرار داد. ...

چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟ برای ادمین...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی