لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

آموزش افزایش سرعت سایت

در خصوص روند افزایش سرعت سایت شاید در ابتدا تصور کنید کاری بسیار مشکل است که به راحتی قابل انجام نیست؛ اما با راهکارهایی نه چندان سخت امکان پذیر است....
آموزش افزایش سرعت سایت

در خصوص روند افزایش سرعت سایت شاید در ابتدا تصور کنید کاری بسیار مشکل است که به راحتی قابل انجام نیست؛ اما با راهکارهایی نه چندان سخت امکان پذیر است. کند بودن سایت، باعث افت بازدید کننده خواهد شد. سرعت سایت یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای عملکرد سایت و سئو است. در رتبه بندی سایت ها سرعت سایت از نظر گوگل یک معیار و فاکتور مهم است. به همین دلیل، در ادامه این مقاله لول آپ بیشتر با شما در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

چرا بالا بودن سرعت وب سایت اهمیت دارد؟

اهمیت افزایش سرعت لود صفحات به این جهت است که اینچنین می توان رتبه گوگل را بالا برد. برای رتبه بندی وب سایت، سرعت سایت موضوع بسیار حائز اهمیتی است. کند بودن وب سایت، صفحات کمتری را موتورهای جستجو به خاطر ظرفیت پایین تر معمولاً جستجو می کنند. هرچقدر صفحات جستجو شده کمتر باشد، طبیعتاً ایندکس شدن سایت هم رویه منفی را در پیش خواهد گرفت. زمانی که سرعت سایت پایین باشد، بازدید کننده از سایت حاضر نیست که معطل باشد تا سایت شما لود شود و دکلمه برگشت را کلیک خواهد کرد. اینگونه سایت شما ترافیک خوبی دریافت نخواهد کرد.

افزایش سرعت سایت
افزایش سرعت سایت

راهکارها و تکنیک های افزایش سرعت سایت

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار که سایت راه اندازی کرده اید باید بدانید که افزایش سرعت سایت روی فروش شما از طریق سایت تأثیر بسزایی می گذارد. یک اصل مهم در موفقیت وب سایت ها مربوط به سرعت لود صفحات می شود، سرعت سایت یعنی مدت زمانی که بازدید کننده صبر می کند تا سایت شما بارگذاری شود و از جمله راهکارها و تکنیک هایی که می توان برای بالا بردن سرعت سایت نام برد شامل:

1.       بهینه سازی تصاویر

یکی از عواملی که روی سرعت سایت شما تأثیر می گذارد، حجم تصاویر است. شما با استفاده از ابزارهایی نظیر Smush.it، Online Image Optimizer، SuperGIF و… می توانید استفاده کنید تا بتوانید حجم تصاویر را کاهش دهید. لود تصاویری که حجم سنگینی دارند باعث کند شدن سرعت سایت خواهند شد. قبل از هر کاری باید با استفاده از ویرایشگر تصاویر حجم تصاویری را تنظیم کنید.

2.      Hosting

Hosting (میزبان سایت) هم از جمله عواملی است که روی افزایش سرعت لود صفحات تأثیر واضحی می گذارد. در شرایطی که بازدیدکنندگان شما ایرانی هستند، هاست داخلی گزینه ایده آل تری به نظر می رسد. توجه داشته باشید که اگر منابع هاست بیشتر باشند، طبیعتاً سرعت سایت هم بالاتر خواهد بود. در سال 1388 و 1396 گوگل تأیید کرده است که لود وب سایت تأثیر زیادی روی نسخه موبایلی سایت دارد. برای انتخاب هاست مناسب باید به آپ تایم بالای آن دقت کنید.

3.      تکنولوژی کشینگ

یکی از تکنیک هایی که روی افزایش سرعت سایت تأثیر می گذارد، تکنولوژی کشینگ است. این تکنولوژی کمک می کند تا اطلاعات در حافظه مخفی سرور ذخیره شوند تا در بارگذاری بعدی سایت، سرعت لود صفحات بهبود پیدا کنند. بدین ترتیب تجربه کاربری بهبود پیدا می کند  و کاربران قادر خواهند بود که به سرعت از خدمات سایت استفاده کنند.

تکنیک های افزایش سرعت سایت
تکنیک های افزایش سرعت سایت

4.      استفاده از پلاگین بهینه

پلاگین برای اینکه اجرا شود، به منبع نیاز دارد و این منبع ها باعث کند شدن سایت شما می شوند و بدین ترتیب، باید باید پلاگین های غیرضروری را حذف کنید تا بتوانید به افزایش سرعت لود صفحات کمک کنید. در حال حاضر پلاگین ها به صورت رایگان کاربرد دارند. به همین خاطر شما به عنوان مالک ترغیب می شوید که از پلاگین ها بیش از حد استفاده کنید. به همین خاطر، باید ابتدا این موضوع را بررسی کنید که آیا پلاگین مورد نظر بهینه شده است یا خیر. اگر بعد از نصب پلاگین احساس می کنید که سرعت سایت کند می شود باید آن را حذف کنید. پلاگین‎های تست شده می توانند گزینه ایده آل تری باشند.

5.      آپدیت وب سایت

بروزرسانی و آپدیت وب سایت هم یکی دیگر از روش های افزایش سرعت سایت است. شما باید مرتباً سایت خود را بررسی کنید که اگر نرم افزاری به آپدیت نیاز دارد، هرچه سریع تر اقدامات بروز رسانی و آپدیت آن را فراهم کنید. اگر نسخه جدیدی روی کار بیاید معمولاً باید سایت را بروز کرد. توسعه دهندگان CMS همیشه به این موضوع توجه می کنند.

خدمات افزایش سرعت سایت
خدمات افزایش سرعت سایت

6.      حذف افزونه  های غیر ضروری

تأثیر افزونه ها را روی افزایش سرعت لود صفحات نمی توان نادیده گرفت. اگر قصد استفاده از افزونه ای را ندارید، بهتر است آن را غیرفعال کنید. بعد از غیرفعال کردن افزونه با لینکی روبرو خواهید شد که در زیر افزونه ظاهر می شود که بدین ترتیب می توانید افزونه های غیر ضروری را به سادگی حذف کنید.

7.      استفاده از Expires و Cache-Control

Expires(تاریخ انقضاء) برای مطالب ثابت سایت مورد استفاده قرار می گیرد. Cache-Control هم برای مطالب در حال تغییر کاربرد دارد. برای قابل کش کردن محتوا، فایل ها و تصاویر استفاده از Expires و Cache-Control قطعاً هوشمندانه است. به این صورت، HTTP درخواست کمتری به سرور خواهد داشت. کارایی Expires باعث می شود تا مدت زمان نگهداری از اطلاعات کش بیاید و تاریخی تقریبی برای تغییرات مشخص شود.

کاهش درخواست های HTTP: تصاویر، HTML, CSS, Java Script و فونت ها به درخواست مستقل HTTP نیاز دارند. بدین ترتیب، هرچقدر درخواست ها بیشتر باشد، سرعت لود صفحات هم کاهش پیدا خواهند کرد. برای رفع این مشکل، تبدیل فایل های جاوا اسکریپت و  CSSبه یک فایل بهترین راهکار است. افزونه های بارگیری CSS و جاوا را حذف کنید. استفاده از اسپیریت برا تصاویر تکراری بهترین راهکار است. در زمان استفاده از FontAwesomeیاIonic Icons می توانید یک فایل را بارگیری کنید.

راهکارهای افزایش سرعت سایت
راهکارهای افزایش سرعت سایت

لول آپ؛ ارائه دهنده بهترین خدمات افزایش سرعت سایت

راهکارها و تکنیک های افزایش سرعت سایت را مورد بررسی قرار دادیم. به این ترتیب با کمک این روش ها در فضای رقابتی اینترنت قادر خواهید بود تا با قدرت بیشتری فعالیت کنید. به این دلیل که سرعت سایت یکی از دلایل اصلی افزایش ترافیک و بازدید از سایت است. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان لول اپ در ارتباط باشید.

لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو
نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی محصول یا خدمتی را معرفی می کنند و توسط کاربران بیشتر جستجو می شوند. ای...

نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی

برای توسعه و افزایش رتبه  سایت فروشگاهی، باید نکات مهم سئو را مورد توجه قرار داد. ...

چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟ برای ادمین...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی