لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

سئو چیست؟

سئو چیست و چرا شغل سئو در ارتقا و رشد کسب و کارهای گوناگون این چنین اهمیت دارد، از جمله سوالات مهمی بوده که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ...
سئو چیست

سئو چیست و چرا شغل سئو در ارتقا و رشد کسب و کارهای گوناگون این چنین اهمیت دارد، از جمله سوالات مهمی بوده که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. سئو شاید به ظاهر پروسه پیچیدهای را نشان دهد، اما زمانی که با ماهیت آن آشنا باشید، متوجه خواهید شد که تنها با رعایت اصول آن میتوانیک سایت اینترنتی را به یکی از پولسازترین و موفق‌ ترین سایت ها تبدیل کرد. فردی که در شغل سئو فعالیت می کند هم باید تجربه و تخصص بالایی داشته باشد. در غیر این صورت هزینه و وقت مشتریان خود را هدر می دهد.

در این مقاله از سری مقاله های بلاگ لول آپ، ما در مورد اصول و ماهیت اصلی سئو (SEO) و اهمیت آن بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد.

سئو چیست؟ | seo چیست؟ | شغل سئو چیست؟

منظور از سئو چیست؟

کاربرانی که با موضوع اصول سئو چیست روبرو میشوند، معمولاً اصطلاحات و تعاریف مختلفی روبرو می شوند. SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. در زبان فارسی این عبارت به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر است. زمانی که سایتی در موتورهای جستجوگر نتایج بهتری داشته باشد، طبیعتاً بازدید کنندگان بیشتری را هم به سمت خود جذب میکند.

در مورد اینکه سئو چیست باید گفت که حاصل فعالیت هایی در دنیای کد نویسی سایت، تولید محتوا، لینک سازی خارجی، استراتژی های محتوایی و طراحی را سئو گویند. به همین خاطر، شما اگر بخواهید که اصول سئو را به بهترین شکل ممکن در سایت پیاده کنید، باید از تجربه یک تیم ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

گوگل همیشه به رضایت کاربران خود اهمیت می دهد و به همین دلیل پاسخ به این سؤال که اصول سئو چیست بسیار مهم است. طبق اصول سئو اعتبار سایت و کیفیت محتوا سنجیده می شود و اگر دقت داشته باشید زمانی که عبارت مورد نظر خود را در موتورهای جستجوگر سرچ می کنید، حداکثر ۱۰ سایت در صفحه اول نتایج نمایش داده می شود و در این بین، هر سایتی که رتبه بالاتری داشته باشد، طبیعتاً با بازدید بیشتری هم روبرو خواهد شد.

تکنیک های زیادی وجود دارد که بتوان بر اساس اینکه سئو چیست جایگاه سایت را در بین نتایج گوگل مشخص کرد.

توجه داشته باشید که اصول سئو بر سه تکنیک مهم استوار است:

  • اولین اصل سئو تکنیکال بوده که مربوط به استانداردسازی کدنویسی سایت است
  • دومین اصل مربوط به بازاریابی محتوا میشود، به این خاطر که بدون محتوا موفقیت در سئو تقریباً ممکن نیست.
  • سومین اصل هم لینک سازی هدفمند است. به این دلیل که هر فعالیتی که در خارج از سایت اتفاق میافتد، میتواند جایگاه سایت را به شکل غیر مستقیم زیر و رو کند.

 

سئو چیست؟ | seo چیست؟ | شغل سئو چیست؟

انواع سئو چیست؟

بر اساس نوع اجرا میتوان تکنیک های سئو را به صورت سئوی کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری معرفی کرد. بهترین تکنیک برای اجرا قطعاً سئو کلاه سفید است که البته پروسه سخت و کمی پرهزینه را می طلبد. تکنیک هایی که بر خلاف دستورالعمل های گوگل هستند هم به سئوی کلاه سیاه مربوط هستند. سئو کلاه خاکستری هم چیزی مابین سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید است. تکنیک هایی که مربوط به سئوی کلاه سیاه هستند، ولی گوگل آنها را شناسایی نکرده است را به عنوان سئو کلاه خاکستری می توان در نظر گرفت. اگر بخواهیم به انواع مهم و البته اصلی سئو اشاره کنیم، شامل:

سئو داخلی

سئوی داخلی (On-page) یکی از انواع اصلی است که در هنگام بررسی اصول سئو چیست مورد توجه قرار میگیرد. این نوع سئو بر محتوای کلی سایت تکیه می کند و تمرکز اصلی خود را روی عکس و ویدیو می گذارد. شما برای اینکه بتوانید رتبه خوبی در بین نتایج جستجوی گوگل به دست آورید، باید محتوای قابل قبولی را ارائه دهید. از جمله اقدامات کلیدی در سئوی داخلی انتخاب کلمات درست کلیدی، بروز رسانی محتواهای جدید به وبلاگ در نظر گرفتن یک نقشه محتوایی و موارد مهم این چنینی دیگر است.

سئو خارجی

از دیگر انواع مهم سئو، مربوط به سئو خارجی (off page) می شود که بخش های خارج از وب سایت را در بر می گیرد. بدین ترتیب یکی از اقدامات مهم در سئوی خارجی استفاده از بک لینک ها است که کیفیت بالایی دارند. معمولاً استراتژی های مهم در سئوی خارجی مربوط به مدیریت بازدیدها، جلوگیری از بک لینک های اسپم، انجام تبلیغات، روابط عمومی دیجیتال و موارد مشابه دیگر است.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال (Technical SEO) هم یکی دیگر از انواع مهم سئو است. در هنگام صحبت در مورد سئو چیست، این نوع بیشتر مورد توجه بررسی قرار می گیرد. معمولاً سئو تکنیکال روی سرعت سایت و تجربه کاربری تأثیر میگذارد. اینکه موتورهای جستجوگر بتوانند سایت شما را به درستی درک کنند، مربوط به اقداماتی است که سئوی تکنیکال ارائه میدهد. به عنوان مثال ساخت سایت برای گوشی موبایل، بازبینی فنی سایت و برطرف کردن محتوای تکراری همگی از جمله اقدامات سئو تکنیکال به شمار میآیند.

 

سئو چیست؟ | seo چیست؟ | شغل سئو چیست؟

چرا سئو برای رشد کسب و کارها، الزامی است؟

معمولاً سوال بسیاری از صاحبان کسب و کارهای گوناگون این است که دقیقاً اصول سئو چیست و چرا می تواند برای رشد فعالیت شغلی آنها این چنین موضوع با اهمیتی باشد. همانطور که گفته شد اصول سئو یک سری تکنیک ها و استراتژی هایی هستند که روی موتورهای جستجوگر تاثیر میگذارند.

فردی که در کار سئو فعالیت می کند، با پیاده کردن اصول سئو سایت مورد نظر را در فضای آنلاین بهتر به نمایش می گذارد. در این حالت مردم به برند شما اعتماد بیشتری می کنند و بدین ترتیب برندینگ اولین و مهمترین دلیل برای اهمیت سئو در کسب و کارهای گوناگون به شمار می آید.

معمولاً با در نظر گرفتن اصول سئو است که نرخ بازگشت سرمایه افزایش پیدا کرده و به طبع آن میتوان رفتار مشتریان و کاربران را مورد بررسی قرار داد. سئو هزینه بسیار کمتری در مقایسه با دیگر روش ها دارد و باعث میشود تا ترافیک ورودی کاملاً هدفمند باشد.

سئو چیست؟ | seo چیست؟ | شغل سئو چیست؟

سخن پایانی

در مورد مبحث “سئو چیست” سعی کردیم اطلاعات قابل قبول و مفیدی را ارائه دهیم. در حال حاضر برای رشد هرچه بیشتر کسب و کارهای گوناگون، اهمیت سئو را نمیتوان نادیده گرفت. با پیشرفت تکنولوژی مردم به این نتیجه رسیده اند که برای موفقیت هرچه بیشتر در کسب و کار خود نباید راه اندازی یک سایت را نادیده بگیرند. اینکه چطور و چگونه سایت در صفحه اول گوگل می تواند نمایش داده شود را باید به یک تیم ماهر و با تجربه همچون تیم با سابقه لول آپ سپرد.

لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

خدمات طراحی سایت در زنجان
خدمات طراحی سایت در زنجان
طراحی سایت در زاهدان
خدمات طراحی سایت در زاهدان
خدمات طراحی سایت ارومیه
خدمات طراحی سایت ارومیه
خدمات طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت
خدمات طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

خدمات طراحی سایت در زنجان
خدمات طراحی سایت در زنجان

طراحی سایت زنجان با خدماتی متنوع و متمایز همراه است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شنا...

طراحی سایت در زاهدان
خدمات طراحی سایت در زاهدان

طراحی سایت زاهدان با امکانات و قابلیت های متنوع، هزینه  متغیری را هم برای طراحی سا...

خدمات طراحی سایت ارومیه
خدمات طراحی سایت ارومیه

طراحی سایت ارومیه را باید به یک شرکت برنامه نویسی معتبر بسپارید. شرکت هایی زیادی م...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی