لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید یکی از انواع سئو است که باعث ورودی ارگانیک و بالا رفتن رتبه هرچه بهتر سایت شما می شود؛ چرا که از قوانین و دستورالعمل های مورد...
سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید یکی از انواع سئو است که باعث ورودی ارگانیک و بالا رفتن رتبه هرچه بهتر سایت شما می شود؛ چرا که از قوانین و دستورالعمل های مورد تایید موتورهای جستجو پیروی می کند. سئو با اینکه زمان بر است اما نتیجه آن بسیار رضایت بخش خواهد بود. به همین خاطر، نسبت به دیگر انواع سئو یعنی سئو کلاه خاکستری و کلاه سیاه هزینه بالاتری را می طلبد. در این مقاله از سری مقاله های لول آپ قصد داریم در مورد این نوع سئو بیشتر با شما صحبت کنیم.

سئو کلاه سفید
سئو کلاه سفید

منظور از سئو کلاه سفید چیست؟

سئوکلاه سفید یکی از انواع سئو است که ساختاری کاملاً برعکس سئو کلاه سیاه دارد. معمولاً این نوع سئو به خاطر اینکه تابع قوانین موتورهای جستجو است با رنگ سفید قانونی بودن خود را به رخ می کشد. در این نوع سئو هیچ گونه فعالیت تقلبی یا مخرب وجود ندارد و تمام تکنیک ها کاملاً قانونی اصولی وضع شده اند.

موتورهای جستجو همیشه به بهبود تجربه کاربری اهمیت می دهند و به همین خاطر یک سری اصول و قوانین را مشخص کرده اند. زمانی که شما بر اساس قوانین و اصول اصلی موتورهای جستجو رو به جلو حرکت کنید، رضایت بالایی از کاربران را در صفحات وب به دست خواهید آورد.

موتورهای جستجو به الگوریتم ها متصل هستند و سئوکاران با کدهای اختصاصی قوانین مختص به موتورهای جستجو را برای اینکه یک سایت بتواند رتبه بالایی را به دست آورد را مورد استفاده قرار می دهند. افرادی که از سئو هایی نظیر کلاه سفید استفاده می کنند، باید بدانند که با این کار به ماندگاری و اعتبار برند خود کمک می کنند.

 تکنیک های سئو کلاه سفید مطمئن ترین راهکارها را برای بهینه سازی تعریف می کنند و این گونه است که سایت شما از هرگونه مجازات از سمت گوگل در امان خواهد بود. این نوع سئو به صبر زیادی نیاز دارد که این شاید یکی از معایب این سئو باشد.

تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه چیست؟

تکنیک های سئو کلاه سفید همگی مطابق با قوانین اصلی موتورهای جستجو مشخص شده اند. در صورتی که تکنیک های سئو کلاه سیاه دقیقاً برعکس آن را عمل می کنند. سئو کلاه سیاه به گونه ای است که شما از همان ابتدا وضعیت قابل قبولی را برای سایت خود ارزیابی می کنید ولی در مدت زمان کمی کنترل از دست شما خارج می شود و سایت شما سقوط خواهد کرد؛ چرا که تکنیک ها و قوانین سئو کلاه سیاه که برخلاف ساختار موتورهای جستجوگر هستند، استفاده کرده اید و به همین خاطر نتیجه پایداری ندارد.

در صورتی که در سئو کلاه سفید با وجود تکنیک های اصلی مطابق با قوانین موتورهای جستجوگر رتبه سایت به صورت ارگانیک بالا می آید. شاید در ابتدا کمی صبر و پشتکار لازم باشد اما نتیجه طولانی مدت تری را می توان انتظار داشت. سئو وقتی که کلاه سیاه باشد، خطر جریمه و پنالتی شدن سایت در کوتاه مدت را به همراه دارد.

سئو کلاه سفید
سئو کلاه سفید

در صورتی که سئو اگر کلاه سفید باشد، پاسخ دادن طولانی مدت را می توان از آن انتظار داشت. سئو به صورت کلاه سفید تمرکز اصلی را روی بازدید کنندگان سایت دارد، ولی کمی زمان بر است. سئو کلاه سیاه علاوه بر نقض دستورالعمل های موتور جستجو از یک سری روش های دستکاری شده هم استفاده می کند و تمرکز اصلی خود را روی موفقیت های سریع می گذارد. در این حالت است که تاکتیک های مورد استفاده در سوی کلاه سیاه کاملاً غیر استاندارد هستند.

تکنیک های سئو کلاه سفید

اگر بخواهیم به تکنیک های سئو کلاه سفید اشاره کنیم، بایدنکات زیادی را مورد بررسی قرار دهیم، اما به صورت مختصر و مفید تنها به بررسی چند نکته مهم در بین تکنیک های مربوط به سئو به صورت کلاه سفید با شما صحبت خواهیم کرد.

تولید محتوای باکیفیت

تولید محتوای با کیفیت اولین و مهم ترین تکنیک در بین تکنیک های مربوط به سئو کلاه سفید است. زمانی که شما از محتواهای مفید و کاربردی استفاده می کنید، مخاطبان بیشتری از سایت شما استقبال می کنند. زمانی که رضایت کاربران را جلب کنید، گوگل هم رتبه سایت شما را ارتقاء خواهد داد. هرچه محتوا استانداردتر باشد، نتیجه پایان کار قابل قبول تر خواهد بود. یکی از نکات مهم برای تولید محتوای با کیفیت عدم استفاده از پاراگراف های سنگین است؛ چرا که خطوط هر پاراگراف زمانی که بیش از حد باشد مخاطب را خسته می کند.

راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت

سرعت سایت هم یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سفید است. به این خاطر که اگر مخاطب بیشتر از چند ثانیه منتظر باز شدن سایت باشد، احتمال اینکه به سایت دیگری مراجعه کند بسیار بالا است. به همین خاطر، توجه به سرعت سایت را نمی توان نادیده گرفت که امروزه ابزارهای مختلفی برای تست سرعت سایت هم وجود دارند.

 

سئو کلاه سفید
سئو کلاه سفید

 

استفاده درست و صحیح از کلمات کلیدی

استفاده مناسب از کلمات کلیدی را از دیگر نکات مهم در بین تکنیک های  اصلی سئو کلاه سفید است. به عنوان مثال در عنوان، در تگ های هدینگ، در توضیحات متا و در طول متن استفاده از کلمات کلیدی قطعاً الزامی خواهد بود. شما نباید بیش از حد از این کلمات استفاده کنید؛ چرا که این خود یکی از تکنیک های کلاه سیاه محسوب می شود.

لول آپ ارائه دهنده بهترین خدمات سئو کلاه سفید

در مورد تکنیک های مربوط به سئو کلاه سفید به صورت مختصر ولی مفید با شما صحبت کردیم. بهتر است بدانید که شما اگر کمی صبر و شکیبایی بیشتری داشته باشید و برای انجام سئو سایت به یک تیم ماهر مراجعه کنید، در بین انواع سئو قطعاً کلاه سفید از همه بهتر خواهد بود. به این دلیل که بازدهی بالایی دارد و می تواند ورودی ارگانیکی را به همراه داشته باشد.

لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو
نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی محصول یا خدمتی را معرفی می کنند و توسط کاربران بیشتر جستجو می شوند. ای...

نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی

برای توسعه و افزایش رتبه  سایت فروشگاهی، باید نکات مهم سئو را مورد توجه قرار داد. ...

چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟ برای ادمین...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی