لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

چک لیست طراحی سایت ۲۰۲۴

چک لیست طراحی سایت با هدف طراحی هر چه باکیفیت تر سایت ها توسط طراحان تهیه می شود. این چک لیست مراحل قبل از طراحی سایت تا پشتیبانی را بررسی...
چک لیست طراحی سایت ۲۰۲۴

چک لیست طراحی سایت با هدف طراحی هر چه باکیفیت تر سایت ها توسط طراحان تهیه می شود. این چک لیست مراحل قبل از طراحی سایت تا پشتیبانی را بررسی می کند. برای ایجاد سایت با کیفیت طبق چک لیست طراحان پس از تعیین هدف، انتخاب رنگ ها و قالب ثبت دامنه، انتخاب لوگو و برند سازی نقشه آن را در ذهن می سازند. سپس ساخت سایت را شروع کرده و همه امکانات، افزونه ها و جزئیات آن را طراحی می کنند. همچنین تصاویر و محتواهای سایت را بارگذاری کرده و پشتیبانی می نمایند. در این مرحله پس از انتشار با استفاده از ابزار های مختلف میزان بازدید و پیشرفت سایت را ارزیابی می کنند.

هنگام طراحی سایت و انتشار آن مواردی مانند سئو سایت، عملکرد و سرعت لود سایت بررسی می شوند. در این مقاله از سایت لول آپ به تحلیل چک لیست در رابطه با طراحی سایت وردپرسی خواهیم پرداخت.

چک لیست طراحی سایت ۲۰۲۴
چک لیست طراحی سایت ۲۰۲۴

نگاهی به چک لیست طراحی سایت

چک لیست طراحی سایت به طراحان کمک می کند تا سایت باکیفیتی را ایجاد کنند. بیشتر سایت ها با وردپرس طراحی می شوند چون وردپرس سیستم مدیریت محتوا است که شخص با روش آسان و بدون نیاز به برنامه نویسی آن ها را طراحی می کند. طبق این چک لیست سایت ها قبل از طراحی مورد بررسی قرار می گیرند و امکانات، افزونه ها و بخش فنی سایت مشخص می شوند.

طراحان با توجه با شناسایی مخاطبان و تعیین هدف طراحی سایت نقشه سایت را می سازند و لوگو، قالب سایت، تصاویر و سایر اجزاء سایت در کل انتخاب می شوند. انواع سایت های فروشگاهی چک لیست خاص خود را دارند و چک لیست طراحی سایت فروشگاهی وردپرس مجهز به سیستم های پرداخت آنلاین می باشد. چون در آن محصول به فروش می رسد. در مرحله بعدی سایت را سفارش سازی کرده و با در نظر گرفتن تم مناسب و افزونه های خاص آن را طراحی می کنند. در این چک لیست نکاتی نیز برای مرحله پس از انتشار سایت در نظر گرفته شده است.

چک لیست قبل از طراحی سایت وردپرسی

برای تهیه چک لیست طراحی سایت وردپرس ابتدا هدف اصلی سایت و نوع آن را مشخص می سازند چون انواع سایت ها دارای ویژگی های خاصی هستند اما همه آن ها در رسیدن به صفحه و رتبه اول گوگل هدف مشترک دارند. پس از تعیین هدف، همه امکانات و عناصر سایت و چگونگی طراحی آن ها پیش بینی شده و نقشه ذهنی ساخته می شود.

·        نوع سایت

چک لیست طراحی سایت برای پروژه های مختلف در برخی موارد یکسان نمی باشد. برخی سایت ها به صفحات آموزشی، فرم های تماس و یا اطلاعات تماس مخاطبان نیاز دارند در حالی که صفحات عده ای از سایت ها باید دارای چینش محصول، درگاه پرداخت یا درج امکانات خاصی باشند. چک لیست طراحی سایت فروشگاهی وردپرس با سایت شرکتی متفاوت است و دارای امکاناتی مانند سیستم امن درگاه پرداخت است.

·        شناسایی مخاطبان هدف و تحلیل رقبا

در چک لیست طراحی سایت سن، جنس، موقعیت مکانی، روحیه و علایق مخاطبان هدف شناسایی می شوند. چون آن ها نیازهای متفاوتی دارند و سایت باید با نیازها و سلایق مخاطبان مطابقت داشته باشد. محتواهای پیش بینی شده جهت بارگذاری در سایت باید برای مخاطب خاصی گردآوری شوند. همچنین نقاط قوت و ضعف رقبا و سایت های مشابه در چک لیست مورد بررسی قرار می گیرند. طراحان سایت با مقایسه سایت های مشابه باید سایت خلاقی ایجاد کنند.

·        ساخت نقشه ذهنی و نمونه سازی

برای ایجاد سایت با کیفیت در چک لیست طراحی سایت وردپرس پس از مشخص کردن امکانات و جزئیات مهم سایت نحوه چینش محتواها، اجزاء صفحات مختلف، رتبه بندی و منو سایت به صورت ذهنی ساخته می شوند؛ سپس نمونه سایت با استفاده از ابزار های خاص مانند wire framing طراحی و برای بازخورد احتمالی مخاطبان به نمایش گذاشته می شود.

چک لیست طراحی وبسایت ۲۰۲۴
چک لیست طراحی وبسایت ۲۰۲۴

·        طراحی، برندسازی و ثبت دامنه سایت

در این مرحله از چک لیست برند و لوگوی سایت انتخاب شده و تصاویر، ظاهر سایت و عناصر بصری آن طراحی می شوند. همه اجزاء سایت باید دارای انسجام و نظم خاصی باشند. تصاویر گرافیکی متناسب و رنگ های جذاب برای طراحی سایت انتخاب شده و سپس همه آن ها با توجه به قوانین روز گوگل بهینه سازی می شوند. همچنین دامنه مناسبی برای سایت در نظر گرفته شده و ثبت می شود و پسوند های مختلف دامنه مانند ir  مورد بررسی قرار می گیرند. در نهایت وردپرس مناسب تهیه و جهت طراحی سایت بروز رسانی می شود .

سفارش طراحی سایت و توسعه آن

پس از آماده سازی ورد پرس طبق چک لیست طراحی سایت، تم سایت را با قابلیت های متناسب انتخاب می کنند و همه امکانات سایت مانند رنگ، چیدمان و فونت ها طراحی می شوند. همچنین در صورت نیاز فرم های تماس با ما، درباره ما و اجزاء مختلف را به صفحه سایت می افزایند. افزونه های مورد نیاز جهت بهینه سازی و فرم سازی در سایت قرار داده می شوند و تنظیمات لازم مطابق با سایت صورت می گیرد. عملکرد امکانات سایت را پس از طراحی تست می کنند. عناصر سایت از قبیل عنوان شاخص و محتواها در آن بارگذاری شده و سیستم های امنیتی مناسبی به سایت اضافه می شوند. سیستم بروز رسانی نیز روشن می شود تا در صورت نیاز سایت را بروز کند. در نهایت سایت را در سیستم های مختلف مانند لپ تاپ و موبایل بررسی می نمایند تا عملکرد آن را تست کنند.

چک لیست طراحی سایت پس از انتشار

پس از انتشار سایت در چک لیست موارد متعددی برای پشتیبانی سایت در نظر گرفته می شود. در این مرحله با استفاده از ابزار های تحلیل مانند Google Analytics رفتار کاربران را نسبت به سایت و میزان ترافیک آن را بررسی می کنند. در این رابطه گزارش های لازم را می نویسند.

برای بازیابی سریع سایت در صورت مشکل پیدا کردن آن تدابیر لازم را پیش بینی می نمایند. همچنین نقشه سایت را به موتور های جستجو ارسال می کنند تا امکان دیده شدن آن ها افزایش یابد. در آخر برای نگهداری سایت همواره آن را بهینه سازی کرده و محتواها را به طور منظم بروز رسانی می کنند.

لیستی از مواردی که نباید در طراحی سایت وردپرس فراموش کنید!

هنگام طراحی سایت وردپرسی موارد زیادی هستند که نباید فراموش شوند. در مطالب پیشین به مهم ترین آن ها اشاره کردیم؛ در ادامه نیز این نکات را در ذهن خود داشته باشید:

  • برای بررسی سئو سایت وردپرسی از پلاگین هایی مانند Yoast استفاده کنید. در سایت ها معمولاً از چند پلاگین برای بررسی بیشتر بهره می برند اما باید تعداد آن ها در حد متعادل باشد.
  • گوگل آنالیتیکس را جهت بررسی عملکرد وبسایت نصب کنید.
  • قالب وبسایت را متناسب با نوع و محتواهای آن انتخاب کنید.
  • حجم تصاویر سایت را پایین بیاورید و فشرده سازی کنید تا سرعت لود افزایش یابد.
  • سایت باید دارای گواهیssl باشد تا امنیت آن در گوگل تأمین شود. گوگل سایت های بدون گواهی را بررسی نمی کند.
  • سایت را همواره بروزرسانی کنید و به آن نظم ببخشید.
  • تگ های محتواها را درست به کار ببرید.
  • سایت را همواره به صورت ریسپانسیو طراحی کنید و صفحات آن را مرتب سازید.
چک لیست طراحی وب سایت ۲۰۲۴
چک لیست طراحی وب سایت ۲۰۲۴

سخن پایانی

چک لیست نقشه طراحی سایت و پشتیبانی آن است که به طراحان در تهیه سایت های مختلف کمک می کند. این چک لیست شامل مواردی مانند شناسایی مخاطبان و تولید محتواها ی متناسب با آن ها، ثبت دامنه، طراحی لوگو و برند سازی قبل از طراحی سایت می باشد. همچنین برای سفارش سازی سایت، انتخاب تم، بررسی سئو، افزایش امنیت و تست عملکرد سایت نکاتی در نظر گرفته شده است.

طراحان پس از ایجاد سایت طبق دستورالعمل های چک لیست سئو، عملکرد آن و میزان بازدید سایت را ارزیابی می کنند. برای دریافت خدمات طراحی سایت و تهیه چک لیست ۲۰۲۴ می توانید با سایت لول آپ ارتباط بگیرید. چون نیرو های مجرب این سایت بهترین خدمات را در رابطه با طراحی سایت حرفه ای به مشتریان ارائه می دهند.

Picture of لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟
طراحی سایت در قم
طراحی سایت در قم

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی

سایت سه بعدی ویدیو ها و انیمیشن های سایت را در نمای ۳۶۰ درجه روی سه نقطه محور مختص...

نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت

دامنه آدرس اینترنتی سایت شما است که کاربران با جستجو در گوگل آن را مشاهده می نماین...

طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟

ست اداری به اوراقی مانند فاکتور، پاکت نامه، سربرگ، سررسید و کارت ویزیت گفته می شود...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی