لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام در پیج های مختلف و به خصوص پیج کسب و کارها خیلی مهم است و سبب افزایش فالوورها و فروش می شود. استوری که محتواهای جذابی دارد کاربران...
Instagram story text design

استوری اینستاگرام در پیج های مختلف و به خصوص پیج کسب و کارها خیلی مهم است و سبب افزایش فالوورها و فروش می شود. استوری که محتواهای جذابی دارد کاربران بالایی را جذب کرده و نرخ تبدیل مخاطب به مشتری را افزایش می دهد؛ بنابراین لازم است برای پیج خاص خود استوری های جذاب و مثبتی طراحی کنید و با مخاطبان تعامل بیشتری داشته باشید.

در طراحی استوری باید از رنگ جذاب و متناسب، قالب و فونت خاص و محتواهای جالب استفاده کنید تا از این طریق با جذب مخاطبان پیج خود را گسترش دهید. علاوه بر این ابزار هایی وجود دارند که به شما در ساخت استوری مخاطب پسند کمک می کنند مانند Quick. در این مقاله از سایت لول آپ برای آشنایی بیشتر شما به آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام و معرفی ابزار های آن خواهیم پرداخت.

آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام
آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام

اهمیت فراگیری طراحی متن استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام در پیج های تجاری و شخصی اهمیت بالایی دارد و کاربران بیشتری را جذب می کند. پیج هایی که روزانه ۸ الی ۱۰ استوری بار گذاری می کنند از نگاه مخاطبان بسیار فعال و سر زنده به نظر می رسند. استوری های جذاب سرگرمی بیشتری برای مخاطبان ایجاد کرده و ماندگاری آن ها را در پیج افزایش می دهند. استوری ها تکراری نیستند و تنها ۲۴ ساعت در پیج می مانند به این علت برای مخاطب تازگی دارند؛ همچنین تعاملات بین پیج و کاربران را افزایش می دهند.

صاحبان پیج در مورد کسب و کار و فعالیت های روزانه خود در استوری مطلب، عکس و فیلم می گذارند. مخاطبان با تماشای برنامه های استوری به پیج ها بیشتر اعتماد می کنند. بنابراین آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام با هدف افزایش اطلاعات و یادگیری افراد مبتدی و صاحبان پیج های نوپا و حتی پیج های بزرگ لازم است. برای فراگیری بهتر طراحی متن علاوه بر نکات ابزار های استوری وجود دارند که می توانید هنگام تهیه استوری از آن ها استفاده کنید.

نکات بسیار مهم طراحی متن استوری اینستاگرام

برای اینکه استوری جذاب و تأثیرگذاریدر پیج خود لود کنید، نکات مهمی را برای آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام در نظر گرفتیم. استوری ساده و بدون جذابیت بصری بازدید کمتری دارید و از این طریق نمی توان فالوور یا مشتری برای پیج کاری جذب کرد. طراحی متن استوری اینستاگرام مانند تصاویر، ویدیو ها، قالب و رنگ ها ی استوری باید خاص و خلاق باشند تا نرخ پرش پیج را کاهش دهند. همچنین در هنگام طراحی استوری از لینک و هشتگ مناسب استفاده کنید تا بازخورد بالایی داشته باشد.

تولید محتواهای جذاب

برای آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام باید این طور بگوییم که متن هایی را در استوری لود کنید که احساسات و هیجان مخاطبان را برانگیزد و برای آن ها جذاب باشد. قسمت های مهم متن را بولد کنید تا در ذهن مخاطب ماندگار باشد. متن های کوتاه و مفید در رابطه با پیج، فعالیت های روزانه و خاطرات مسافرت ها طراحی کنید.

برای افزایش زیبایی بصری متن، استیکر های جذاب و متناسب کنار آن بگذارید. متن ها در عین خاص و جذاب بودن باید روان و ساده باشند تا کاربران مختلف با مطالعه مفهوم آن ها را درک کنند.

برجسته سازی متن با تصاویر و ویدئو

در آموزش طراحی متن استوری اینستاگرام حتماً باید به اهمیت تصاویر و ویدئو های جذاب اشاره کنیم چون استفاده آن ها زیبایی بصری محتوا را چند برابر افزایش می دهند. تصاویر و ویدئو های مرتبط با متن میزانماندگاری مخاطب را در استوری بالا برده و پیج را جذاب تر نشان می دهند. بنابراین بهتر است محتواهای متن  و عکس و یا ویدئویی طراحی کنید، چند ثانیه اول ویدئو ها برای جذب مخاطب تأثیر بالایی دارد.

طراحی قالب متن استوری اینستاگرام

قالب استوری در جذب مخاطب خیلی تأثیر دارد و باید برای متن از قالب های مناسب و خاص استفاده کنید. قالب طراحی ظاهری استوری را بسیار جذاب و خاص جلوه می دهد. اگر قالب متناسب با پست های پیج انتخاب شود اثر بالایی در جذب مخاطب خواهد داشت. استفاده از قالبی خاص برای محتوای استوری بیانگر منظم بودن پیج است.

در این حالت مخاطبان به پیج بیشتر اعتماد می کنند و علاقه آن ها برای دیدن استوری های بعدی افزایش می یابد. در اینترنت قالب های آماده زیادی وجود دارد که از آن ها می توانید استفاده کنید.

طراحی متن استوری اینستاگرام
طراحی متن استوری اینستاگرام

استفاده از رنگ های مناسب در استوری

هنگام طراحی متن استوری اینستاگرام از رنگ های جذاب و گاهی متناسب با مفهوم متن استفاده کنید. اگر متن شما برای تبریک عید و با هدف ایجاد لحظه های شاد برای کاربران طراحی شده از رنگ های شاد در آن بهره ببرید. همچنین رنگ استوری بهتر است با رنگ محتواهای پست و برند خاصی متناسب باشد.

انتخاب فونت خوانا

برای طراحی متن استوری اینستاگرام از فونت های خوانا و جذاب استفاده کنید. فونت ها نباید برای مشاهده تصاویر مانع ایجاد کنند چون تماشای تصاویر برای مخاطب سخت تر می شود. فونت هایی را انتخاب کنید که کاربران در حین خواندن متن تصاویر را نیز مشاهده کنند.

طراحی متن استوری تعاملی

استوری هایی طراحی کنید که دارای نظر سنجی، سؤال و پیشنهاد کاربران باشد تا کاربران پاسخ دهند و پیامی برای شما ارسال کنند. در این حالت تعامل پیج شما با کاربران افزایش می یابد در نتیجه نوعی صمیمیت ایجاد می شود که در جذب آن ها مؤثر است.

ابزارهای تنظیمات استوری اینستاگرام

اینستاگرام در قسمت استوری دارای گزینه های طراحی استوری مانند طرح سؤال، لینک سازی، استیکرها، نقاشی و انواع متنوع دیگر می باشد که هنگام تولید محتوای استوری می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر روی آدمک بخش استوری کلیک کنید ابزار های مختلف روی صفحه بالا می آیند و به آسانی قابل استفاده هستند.

Viseme

این ابزار دارای امکانات متعددی برای تولید محتواهای استوری می باشد که با استفاده از آن می توانید استوری های جذاب بسازید.

Filmm

این ابزار نیز دارای امکانات زیادی است که عکس ها، متن و ویدئوها را می توانید با آن ویرایش کنید. Filmm این قابلیت را ایجاد می کند که افکت های صوتی روی ویدیو ایجاد کنید.

Quick

این ابزار ویدیو ها و عکس ها را با سرعت بالایی ویرایش می کند و به صورت رایگان قابل استفاده است. Quick  این امکان را فراهم می سازد که عکس های متنوع را کولاژ کنید و یا موسیقی روی ویدیوها قرار دهید.

طراحی متن استوری اینستاگرام
طراحی متن استوری اینستاگرام

Unfold

ابزار Unfold  ویرایشگر معروفی می باشد و در گوگل پلی امتیاز بالایی کسب کرده  است. این ابزار مخصوص اندروید می باشد و دارای ۷۰ نوع قالب متنوع است که بدون ایجاد اکانت برای طراحی استوری می توانید از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

استوری پیج اینستاگرام در جذب فالوور و رشد پیج نقش مهمی دارد به این علت در طراحی آن باید بیشتر دقت کنید و از محتواهای جذاب و خاص برای جذب کاربران بهره ببرید. طراحی استوری با رنگ ها، فونت و قالب جذاب سبب می شود که تعداد فالوور های پیج افزایش یابند. همچنین ابزار های ساخت استوری در این رابطه کمک کننده هستند. برای طراحی استوری اینستاگرام، تولید محتوای کاربر پسند و انجام کلیه خدمات اینستاگرامی می توانید از نیرو های سایت لول آپ کمک بگیرید. چون آن ها با توجه به تجارب و سوابق کاری بالا استوری های خلاقانه برای پیج شما طراحی کرده و آن را رشد می دهند.

Picture of لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟
طراحی سایت در قم
طراحی سایت در قم

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی

سایت سه بعدی ویدیو ها و انیمیشن های سایت را در نمای ۳۶۰ درجه روی سه نقطه محور مختص...

نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت

دامنه آدرس اینترنتی سایت شما است که کاربران با جستجو در گوگل آن را مشاهده می نماین...

طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟

ست اداری به اوراقی مانند فاکتور، پاکت نامه، سربرگ، سررسید و کارت ویزیت گفته می شود...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی