لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

خدمات طراحی سایت چند زبانه

سایت های چند زبانه به چندین زبان دنیا ترجمه می شوند و کاربران ایرانی و کشور های مختلف از خدمات آن ها بهره می برند. این سایت ها دارای دامنه،...
خدمات طراحی سایت چند زبانه

سایت های چند زبانه به چندین زبان دنیا ترجمه می شوند و کاربران ایرانی و کشور های مختلف از خدمات آن ها بهره می برند. این سایت ها دارای دامنه، آدرس، امکانات خاص، ساختار زبانی مناسب و منو انتخاب زبان هستند تا برای کاربران قابل درک باشند. سایت های چند زبانه مزیت های بالایی دارند. یکی از مزایای طراحی سایت چندزبانه افزایش رتبه سایت می باشد؛ چون در موتور های جستجو ترافیک بالایی دارد. هنگام طراحی چنین سایت هایی باید به نکاتی مانند انتخاب تعداد، نوع و منوی زبان، دامنه مناسب و استخدام مترجم توجه داشته باشید تا کارایی آن ها افزایش یابد. برای طراحی سایت چند زبانه در کیفیت ها و امکانات بالا می توانید با سایت لول آپ در تماس باشید.

سایت چند زبانه چیست؟

سایت چند زبانه به سایت هایی گفته می شود که محتواهای آن ها به زبان های مختلف دنیا ترجمه می شوند و مخاطبان با زبان های گوناگون می توانند از آن استفاده کنند. مردم کشور های خارجی با زبان های متنوع موقعی که از چنین سایتی بازدید می نمایند روی دکمه مخصوص زبان خود کلیک کرده و به آسانی مطالب سایت را مطالعه می کنند. انگلیسی زبان بین المللی است که حدود ۲۵ درصد مردم دنیا با آن حرف می زنند در کشور های دیگر هم اغلب افراد آن را یاد می گیرند.

شرکت ها و صاحبان پیج های ایرانی اغلب سایت دوزبانه یعنی انگلیسی و فارسی طراحی می کنند. بسته به گستردگی کسب و کار و برای برقراری روابط با تجار و مردم سایر دنیا می توانید این سایت ها را دو یا چند زبان بسازید. طراحی سایت چند زبانه نیاز به تخصص بالایی دارد، چون از آدرس اینترنتی تا ریزترین امکانات سایت باید برای زبان های مورد نظر خوانا و قابل درک باشد و پس از ترجمه مخاطب به آسانی از آن استفاده کند. برای دریافت خدمات بهتر در رابطه با این سایت ها با سایت لول آپ می توانید در تماس باشید.

طراحی سایت چند زبانه
طراحی سایت چند زبانه

نکات کاربردی درباره سایت های چند زبانه

برای طراحی سایت چند زبانه در ابتدا باید هدف آن را مشخص کنید و تعداد زبان های مورد نظر را انتخاب نمایید. این سایت ها باید دارای دامنه مخصوصی بوده و برای مخاطبان به زبان های مختلف قابل فهم باشند. برای طراحی سایت ها سیستم مدیریتی مناسبی انتخاب کنید که در آینده امکان شخصی سازی و ویرایش آن ها امکان پذیر باشد.

موقع طراحی بجای استفاده از پلاگین ها جهت ترجمه متخصصان مترجم استخدام کنید تا با احساس و فهم بالایی مطالب را ترجمه کنند. همچنین بهینه سازی، داشتن رابط کاربری و واسط کاربری آسان سایت حائز اهمیت بالایی هستند.برای طراحی حرفه ای ترین سایت ها با رعایت نکات کاربردی می توانید با سایت لول آپ تماس حاصل فرمایید.

·        تعیین هدف و انتخاب زبان

برای طراحی سایت چند زبانه قبل از شروع هدف اصلی خود را انتخاب کنید که این سایت جهت چه کسب و کاری طراحی می شود؟ چون محتواها، دامنه و تمام اجزاء سایت باید با هدف سایت مرتبط طراحی شوند. همچنین تعداد و نوع زبان ها را انتخاب نمایید چون برای هر کدام مترجم لازم است.

·        انتخاب دامنه

در طراحی سایت چند زبانه برای انتخاب دامنه از دو روش دامنه اصلی با استفاده از زیر مجموعه هایsubdomain  و روش دامنه های جداگانه استفاده می کنند. شیوه اول یعنی استفاده از subdomain  مناسب تر است چون با آن زبان های مختلف را می توانید در وبسایت قرار دهید. همچنین قالب و ساختار سایت به طور یکسان و یا جداگانه با این روش قابل طراحی هستند.

·        انتخاب سیستم ساخت سایت

برای طراحی سایت چند زبانه از وردپرس و جوملا استفاده می کنند و هر دو کاربردی تر می باشند. چون دارای متن باز، قابلیت ویرایش و شخصی سازی  شده هستند. سیستم جوملا حاوی امکانات طراحی سایت چند زبانه است اما وردپرس چنین امکاناتی ندارد. جهت طراحی سایت های چند زبانه باید به وردپرس پلاگین هایی مانند polylang  نصب کنید.

·        استخدام مترجم

برای طراحی سایت های چند زبانه متناسب برای هر زبانی مترجم جداگانه استخدام کنید.  چون مترجمان با درک و احساسات بالا زبان های مختلف را ترجمه می کنند و مخاطبان بهتر مفهوم مطالب را درمی یابند. نرم افزارهای پلاگین و گوگل ترنسلیت به طور دقیق زبان ها را ترجمه نمی کنند و عملکرد آن ها شبیه ربات می باشد. کلمه های ترجمه شده بی احساس و خشک ممکن است برای مخاطبان قابل درک نباشند.

·        انتخاب منو زبان و طراحی آن

موقع طراحی سایت های چند زبانه منو زبان را در جایی قرار دهید که مخاطبان با باز کردن صفحه سایت با آن روبرو شود. منو زبان را در نقطه واضح و معمولاً در قسمت بالا و گوشه سمت راست انتخاب می کنند. در طراحی منو زبان بهتر است نام آن زبان خاص را در همان محل درج کنید. برخی طراحان پرچم زبان کشور خاصی را به جای نوشتن نام قرار می دهند که صحیح نیست. همچنین سایت را به گونه ای حرفه ای طراحی کنید که مخاطب زبان را با کلیک انتخاب کند نه اینکه به طور خودکار برای او زبان سایت تغییر کند.

طراحی وب سایت چند زبانه
طراحی وب سایت چند زبانه

ویژگی های مهم سایت های چند زبانه

سایت های چند زبانه ویژگی های خاصی دارند و به زبان های مختلف قابل ترجمه می باشند. متن ها، عنوان ها و تصاویر آن ها با زبان های دیگر سازگاری بالایی دارند و مخاطبان به آسانی از این سایت ها استفاده می کنند. سایت های چند زبانه از نظر ساختار زبانی مانند قواعد گرامری، کلمات کلیدی و عنوان ها بهبود  یافته هستند. همچنین از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشند و پس از ترجمه در چیدمان آن ها مشکلی به وجود نمی آید. تجربه کاربری این سایت ها بسیار بهبود یافته و قادر به جذب مخاطبان بالایی است. آدرس، دامنه و همه امکانات آن به طور حرفه ای ترجمه می شوند و مردم کشور های خارجی را بیشتر جذب می کنند. اگر برای ایجاد ویژگی های لازم در این سایت ها به طراحان حرفه ای نیاز دارید با سایت لول آپ تماس بگیرید. همچنین تعرفه طراحی سایت چند زبانه در لول آپ مناسب تر بوده و با رضایت مشتری پرداخت می شود.

مزایای سایت های چند زبانه

سایت های چند زبانه مزایای بالایی دارند و طیف وسیعی از مخاطبان را جذب می کند. چون علاوه بر کاربران داخلی مخاطبان زیادی از کشور های مختلف آن را بازدید می نمایند. بهبود رتبه سایت، برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان و جلب اعتماد مشتریان از مزایای طراحی سایت چند زبانه می باشند. کاربران با مشاهده امکانات سایت به موجودیت آن پی می برند و بیشتر جذب می شوند. در صورتی که سایت دارای رابط کاربری آسانی باشد روابط مؤثر بین صاحبانکسب و کار و مخاطبان افزایش می یابد. موقعی که بازدیدکنندگان سایت بیشتر می شود گوگل رتبه آن را بالا می برد. اگر به دنبال بهترین سایت های چند زبانه هستید با اعتماد بالا با سایت لول آپ تماس بگیرید.

 ۵نمونه سایت چند زبانه و ویژگی های آن ها

امروزه بیشتر سایت های پزشکی، صنعتی، صادراتی و آموزشی به صورت چندزبانه طراحی می شوند چون کاربران زیادی در کشور های مختلف دارند. سایت شرکتی هولدینگ بیاتی، سایت تجهیزات پزشکی رئوف، سایت شرکتی بتکا، سایت وردپرسی امیزینگ ایران و سایت enpower تنها ۵ نمونه از سایت های چند زبانه هستند و برای مخاطبان خود خدمات ارائه می دهند. این سایت ها به طور کامل سئو شده می باشند و با رعایت نکات فنی سایت های چند زبانه طراحی شده اند.

محتواها، دامنه، عناصر و امکانات این سایت ها هنگام ترجمه بدون مشکل به زبان های دیگر درمی آیند و مخاطبان زیادی را جذب می  نمایند. سایت های ذکر شده دارای صفحات قابل درک با زبان های مختلف هستند و به طور حرفه ای طراحی شده اند. اگر برای شرکت یا فروشگاه خود به چنین سایت های چند زبانه نیاز دارید پیشنهاد ما استفاده از خدمات لول آپ است چون نیرو های آن باکیفیت ترین سایت ها را می سازند.

طراحی وبسایت چند زبانه
طراحی وبسایت چند زبانه

سخن پایانی

سایت های چند زبانه به زبان های مختلف دنیا قابل ترجمه هستند و مخاطبان زیادی دارند. این سایت ها دارای صفحات جذاب و خوانا برای مردم کشور های مختلف می باشند و طیف وسیعی از کاربران را جذب می نمایند. در این سایت ها ارتباط و تعامل با مخاطبان در حد بالایی می باشند به این علت رتبه آن ها زودتر ارتقا می یابد. برای طراحی  سایت های چند زبانه بهتر است از خدمات شرکت های معتبر استفاده کنید تا بهترین نوع را طراحی کنند. در سایت لول آپ سایت های چند زبانه با تعرفه مناسب و در کیفیت های بالایی طراحی می شوند. برای اطلاع از تعرفه طراحی سایت چند زبانه، مشاوره جهت انتخاب زبان و ایجاد امکانات مختلف با سایت لول آپ در تماس باشید.

Picture of لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟
طراحی سایت در قم
طراحی سایت در قم

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی

سایت سه بعدی ویدیو ها و انیمیشن های سایت را در نمای ۳۶۰ درجه روی سه نقطه محور مختص...

نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت

دامنه آدرس اینترنتی سایت شما است که کاربران با جستجو در گوگل آن را مشاهده می نماین...

طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟

ست اداری به اوراقی مانند فاکتور، پاکت نامه، سربرگ، سررسید و کارت ویزیت گفته می شود...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی