4383  9101

مشاوره رایگان

امروزه مشاغل مختلفی ایجاد شده اند که یکی از جذابترین آن ها طراحی موشن گرافیک است. این کار در حوزه های مختلفی انجام شده و درآمد خوبی دارد. چیزی که مهم است، آشنایی با خدماتی است که در این زمینه ارائه داده می شود.

خدمات طراحی موشن گرافیک
خدمات طراحی موشن گرافیک

منظور از طراحی موشن گرافیک چیست؟

طراحی موشن گرافیک که به آن طراحی گرافیک متحرک نیز می گویند، از جمله جدیدترین و جذاب ترین حوزه های شغلی امروزی است، که از دهه ۵۰ به عرصه فیلم ورود کرده است. روند رو به پیشرفت این کار ادامه داشته و اکنون به جایگاه بالایی رسیده است که درآمد خوبی نیز دارد. منظور از موشن در فارسی پویا است؛ در نتیجه فیلم هایی که پیام خود را به شکل متحرک بیان می کنند، موشن گرافی می گویند. در این زمینه انواع و اقسام تکنیک ها و نرم افزار های کابردی برای ساخت ویدئوی تبلیغاتی، آموزشی و… به کار بسته می شود. به عبارت دیگر موشن گرافیک به هر چیز گرافیکی که دارای تحرک باشد، اطلاق می شود.

موشن گرافیک شامل تصاویر، متن، تیتر و… است که هر یک به طور متداول پیامی را در حداقل زمان ۶۰ ثانیه به مخاطب انتقال می دهند؛ بنابراین طراحی موشن بهترین گزینه برای تبلیغات یک شرکت و برند است. موشن گرافیک ترکیبی خلاقانه از فیلم و گرافیک است تا اثرگذاری محتوا بر مخاطب را افزایش دهد. نکته دیگر این است که در موشن گرافی از نقاشی متحرک به جای تصاویر واقعی استفاده می شود.

از موشن گرافی در زمینه های متعددی چون ساخت کاور پست شبکه مجازی، طراحی لوگو، بازاریابی دیجیتال، نمایش عنوان فیلم، اشتراک گذاری اطلاعات، طراحی ویدئو تصویری، تیزر تبلیغاتی، بازی ویدئویی، سینما و تلویزیون و… بهره گرفته می شود که به صورت یکجا محتوای قابل فهم و ساده ای را در اختیار جمعیت قابل توجهی از کاربران قرار می دهد. از جمله عناصر کلیدی و تکنیک های اصلی این حوزه عبارتند از: انیمیشن دو بعدی و سه بعدی، سینماگرافی، افکت های تبلیغاتی و….

موشن گرافی شامل انواع متعددی است که عبارتند از:

ویدئو موشن، اینفوموشن، ویدئو رئال، انیمیشن، استاپ موشن.

اگرچه موشن گرافی ساخته شده توسط افراد باتجربه از کیفیت و کارایی بیشتری برخوردار است اما افراد معمولی با کمترین تجربه نیز می توانند با استفاده از نرم افزار های ادیت و عکاسی نظیر After Effect، Premier، Apple Motion و… و کمی زمان گذاشتن دست به خلق موشن گرافی های جذابی بزنند. می توانید نمونه طراحی موشن گرافیک را در شرکت لول آپ مشاهده کنید.

چرا طراحی موشن گرافیک مهم است؟

موشن گرافیک و پیشرفت تکنولوژی با یکدیگر رابطه تنگاتنگی دارند و با پیشرفت تکنولوژی شاهد سیر صعودی موشن گرافی خواهیم بود. ابتدا از موشن گرافی فقط در حوزه فیلم سازی استفاده می شد، ولی با گذشت زمان شاهد آن هستیم که موشن گرافی در عرصه های مختلف کاربرد دارد. در ادامه برخی از دلایل اهمیت موشن گرافی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جذابیت بصری

 استفاده از نور، رنگ، حرکت، صدا و… در موشن گرافی بر جذابیت بصری آن افزوده و باعث ایجاد فعالیت روانی برای تماشاگر می شود، از همین روی تجربه ای جذاب و خلاقانه را برای مخاطب به ارمغان می آورد و سبب می شود مخاطب تمام توجه خود را معطوف به تماشای آن موشن کند.

طراحی موشن گرافیک
طراحی موشن گرافیک

ماندگاری و اثرگذاری بیشتر

 طراحی موشن به نسبت محتوا های دیگر اثرگذاری بصری و شنیداری بیشتری بر مخاطب دارد. از آنجا که در موشن طراحی هنری و چشم نواز، موزیک دلنشین و… به کار گرفته می شود؛ در نتیجه به خوبی می تواند نظر خاطر را به خود جلب کند و میزان اثرگذاری بالایی داشته باشد. لازم به ذکر است که تعرفه طراحی موشن ترافیک به موارد مختلفی بستگی دارد. لول آپ نمونه طراحی موشن گرافیک را به شما نشان می دهد تا اهمیت آن را بهتر درک کنید.

نقش موشن گرافی در آموزش

 استفاده از طراحی موشن گرافی در کلاس درس باعث می شود دانش آموزانی که دچار حواس پرتی و شیطنت هستند، توجه خود را معطوف به موشن درسی کرده و به خوبی با المان های گرافیکی طراحی شده در حوزه درسی ارتباط برقرار کنند. علاوه بر آنکه از این طریق توجه دانش آموز به درس بیشتر می شود، سبب مشارکت وی در پرسش و پاسخ و… می گردد. کمک گرفتن از دانش آموزان برای ساخت محتوای موشن گرافی باعث یادگیری بهتر درس می شود؛ چرا که هم سرگرمی است و هم آموزش را دربردارد. اگر به دنبال شرکت طراحی موشن گرافیک هستید، مجموعه تخصصی  لول آپ به بهترین نحو این کار را انجام می دهد.

جایگاه موشن گرافی در روانشناسی

استفاده از موشن گرافی در حوزه بازی و ورزش و سرگرمی نیز دیده می شود. موشن گرافی سبب ورود افراد منزوی و بی حوصله به بستر جامعه و ارتباط گرفتن با آن می گردد. دیگر آن که به سبب استفاده از این کار در بازی های اندرویدی می توان آن را جزء سرگرمی های سالم دانست. البته که اهمیت موشن گرافیک در گوشه و کنار زندگی ما دیده می شود و محدود به حوزه آموزشی و روانشناسی نیست.

جایگاه موشن گرافیک در تبلیغات

از آنجا که محتوای موشن گرافی ترکیبی از صدا، رنگ، متن، موسیقی و… است، توجه هر شخصی را به خود جلب می کند؛ در نتیجه گزینه مناسبی برای جایگزینی تبلیغات به شیوه قدیمی است. با یک بررسی کلی متوجه می شویم بخش اعظمی از فضای مجازی را ویدئو های مختلف پوشش داده اند که این امر نشان از اهمیت و جایگاه موشن گرافی میان مردم دارد؛ در نتیجه بازخورد تبلیغات این چنین چندین برابر است.

ایجاد جلب توجه بیشتر، استفاده آسان و سریع و… از دیگر دلایل مهم بودن طراحی موشن گرافیک هستند.

طراحی موشن گرافیک شامل چه مواردی است؟

این قسمت مطلبی پیدا نکردم❌

قیمت طراحی موشن گرافیک

تعیین قیمت نهایی موشن گرافیک به عوامل متعددی بستگی دارد، از همین روی نمی توان قیمت ثابتی برای آن بیان کرد. این عوامل عبارتند از:

تجربه طراح

 افراد تازه کاربرای جذب مشتری و کسب تجربه، قیمت کمی پیشنهاد می دهند که گاهی ممکن است کیفیت کارشان پایین باشد، به همین دلیل بهتر است کار خود را به کاردان سپرده و از افراد باتجربه کمک بگیرید که در این صورت باید هزینه بیشتری نیز پرداخت شود.

نوع موشن گرافیک

 عامل دیگر که در تعیین تعرفه طراحی موشن گرافیک سادگی یا پیچیدگی موشن، نوع آن، میزان استفاده از نرم افزار های مختلف است. هرچه نوع موشن گرافی ساده تر باشد، طبیعتا کم هزینه تر خواهد بود.

زمان صرف شده برای ساخت موشن گرافیک

 گاهی ساخت یک موشن گرافی یک ساعت زمان برده و گاهی چندین ساعت زمان نیاز است؛ بنابراین قیمت این دو با یکدیگر متفاوت است. نکته دیگر آن است که اگر کارفرما در تحویل گرفتن موشن گرافی عجله داشته باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود؛ چرا که طراح باید به طور مداوم و فشرده روی طرح کار کنند تا آن را به موقع تحویل دهد.

سفارش طراحی موشن گرافیک
سفارش طراحی موشن گرافیک

میزان ویرایش و ادیت

 طبیعی است که هر کاری نیاز به ویرایش مجدد داشته باشد. در موشن گرافی نیز اینگونه است و هرچه میزان ادیت ها بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر می رود.

از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت طراحی موشن گرافیک مواردی نظیر نوع سناریو، بک گراند، انتخاب گوینده، موسیقی، نوع زبان، سایز های متعدد، کیفیت و حجم پروژه، سادگی یا پیچیدگی طرح، تعداد صفحات است که باتوجه به نوع طراحی موشن گرافیک که تبلیغاتی است یا…. تعیین می گردد. به طور معمول تعرفه طراحی موشن گرافیک از حدود دقیقه ای ۷۰۰ تومان شروع شده و با توجه به دقیقه، زمان تحویل و عوامل ذکر شده در بالا، بر قیمت آن افزوده می شود.

لول آپ ارائه دهنده خدمات طراحی موشن گرافیک

اگر به دنبال شرکت طراحی موشن گرافیک هستید، برند لول آپ بهترین کار را برای شما اجرا می کند. این شرکت خلاقیت و جذابیت را سر لوحه کار خود قرار داده و همیشه بهترین کیفیت را ارائه می دهد. مجموعه ما با ارائه نمونه طراحی موشن گرافیک به مشتری خیال او را راحت می کند تا به راحتی کار را به ما بسپارد.