لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام

ایده طراحی پست اینستاگرام برای صاحبان پیج اهمیت بسیاری دارد؛ چون در صورت کاربر پسند بودن سبب رشد کسب و کار آن ها می شود. برای طراحی پست اینستاگرام ایده...
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام

ایده طراحی پست اینستاگرام برای صاحبان پیج اهمیت بسیاری دارد؛ چون در صورت کاربر پسند بودن سبب رشد کسب و کار آن ها می شود. برای طراحی پست اینستاگرام ایده های بسیار متنوعی وجود دارد که باید بهترین ها را انتخاب کنید. برای طراحی پست اینستاگرام از ایده های، داستانی، آموزشی، نظر سنجی، مسابقه ای و انواع متنوع دیگر استفاده می کنند تا تعداد فالوور ها را بالا برده و ماندگاری آن ها را در پیج افزایش دهند. علاوه بر ایده، جهت طراحی پست ابزار های مناسبی مانند اینشات نیاز می باشند تا کیفیت تصاویر و عکس ها را بالا ببرند.

در این مقاله از سایت لول آپ ۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام را معرفی خواهیم کرد.

 

ایده طراحی پست اینستاگرام
ایده طراحی پست اینستاگرام

 

معرفی ایده های خلاقانه برای طراحی پست اینستاگرام

صاحبان پیج های مختلف معمولاً ایده طراحی پست اینستاگرام را با بررسی پیج های بزرگ و مشابه پیدا می کنند. چون این پیچ ها موفق تر هستند و از پست های خاصی استفاده کردند که سبب افزایش فالوور آن ها شده  اند. در حالت کلی پست های اینستاگرام در انواع آموزشی، خدماتی، فروشگاهی و شخصی تقسیم بندی می شوند که پست های این پیج ها باید متناسب با محصول، خدمت و اهداف باشند. پیج های بزرگ در اینستاگرام پست ها را به گونه ای طراحی می کنند که میزان تعامل خود را با مخاطبان افزایش دهند. در این پلتفرم  هر چقدر فالوور پیج بالا باشد آن قدر رشد می کند و به درآمد بالایی دست می یابد.

تولید محتوای خلاقانه در قالب پست اینستاگرام در مورد محصولات که از انواع بازاریابی محتوا محسوب می شود در توسعه  پیج و افزایش سود خالص تأثیر بالایی دارد.

ایده های بسیار مختلفی برای طراحی پست اینستاگرام وجود دارند که ۱۰ نمونه از رایج ترین آن ها عبارتند از:

 • ایده پست در مورد اهداف پیج
 • پست های مسابقه ای
 • نظر سنجی
 • مناسبتی
 • پست های نامرتبط با پیج
 • آموزشی
 • پست چالشی
 • انیمیشنی
 • طنز
 • داستانی

ایده طراحی پست در مورد اهداف پیج

اگر اکسپلور را بگردید پست های متنوعی را خواهید دید که در هر کدام محتوایی در رابطه با تصاویر محصول، خدمت، اخبار، آهنگ ها، احادیث و…. نشان می دهند. این پست ها اهداف پیج را مشخص می سازند و مخاطبان با نگاه کردن به آن ها با نوع پیج آشنا می شوند. غالب کاربران برای ایجاد پیج در اینستاگرام، هدف خاصی را دنبال می کنند و برخی آن ها صاحب شغل در فضای مجازی هستند.

دقت داشته باشید که شیوه قرارگیری پست های پیج به عنوان ایده طراحی استوری اینستاگرام قابل استفاده هستند. نمایش پست خاصی در استوری در معرفی و رشد بیشتر آن کمک می کند.

طراحی پست مسابقه ای

مسابقه در مورد محصولات و خدمات پیج به عنوان یک ایده طراحی پست اینستاگرام بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. برای نتیجه ی مسابقه بهتر است هدیه مناسبی را در نظر بگیرید و حتماً به دست برندگان برسانید. اکثریت کاربران به پست های مسابقه ای علاقه دارند و بیشتر جذب می شوند. مسابقه ی پست اینستاگرام را بر حسب بودجه می توانید به صورت هفتگی یا ماهانه طراحی کنید.

پست نظرسنجی

پست های نظر سنجی در افزایش توجه کاربران به پیج شما بسیار مؤثر هستند. چون اغلب آن ها به خصوص فالوور ها در نظر سنجی ها شرکت می کنند. سؤالات ممکن است  در مورد نوع تعامل با مخاطبان، محصولات پیج، نحوه طراحی پست و موضوعات متنوع دیگر باشند. در بین ابزار های استوری، قالب آماده نظرسنجی وجود دارد که پست را می توانید در این قسمت در قالب استوری نیز انتشار دهید. پست های نظرسنجی را به صورت ایده طراحی استوری اینستاگرام بهتر است به کار ببرید، چون فالوور ها سریع تر آن را مشاهده می نمایند.

ایده پست اینستاگرام مناسبتی

پست های مناسبتی برای ایده طراحی پست اینستاگرام اغلب در اکسپلور بیشتر مشاهده می شوند. برای مثال هنگام عید های مذهبی، کاربران در این مورد پست های مختلفی را انتشار می دهند. پست مناسبتی به مخاطب القا می کند که مدیریت این پیج، به مناسبت ها اهمیت بالایی می دهد و بیشتر جذب می شود.

پست های مناسبتی را بهتر است به طور خلاقانه به هدف پیج خود ربط دهید. برای مثال اگر پیج لباس فروشی دارید پس از تبریک عید و استفاده از رنگ های جذاب در گوشه ی پست جمله  یا تصویری در مورد خرید لباس برای کاربران طراحی کنید.

ایده طراحی پست های نامرتبط با پیج

پیج های آموزشی، خدماتی و فروشگاهی لازم نیست پست های خود را همواره در مورد اهداف پیج طراحی کنند. در مواردی برای ایجاد تنوع در پیج باید پست های داستانی، طنز و احساسی به اشتراک بگذارند. برای مثال اگر کار شما تعمیر خودرو است پست های غیر مرتبط داستانی و طنز می توانید طراحی کنید. این پست ها تعامل و صمیمیت بیشتری بین کاربران و مدیران پیج ها ایجاد می کنند.

 

ایده طراحی پست و استوری اینستاگرام
ایده طراحی پست و استوری اینستاگرام

 

طراحی پست آموزشی

پیج هایی که آشپزی، گلدوزی، تعمیر لوازم خانگی و…. را یاد می دهند، پست آموزشی زیادی بارگذاری می کنند؛ اما جالب است بدانید که پست آموزشی را پیج های فروشگاهی و خدماتی نیز می توانند طراحی کنند. پست آموزشی به صورت ایده طراحی پست اینستاگرام در جذب اعتماد مخاطب و تعداد بازدید مؤثر است. برای مثال در مورد تعمیر خودرو می توانید نحوه تعمیر گیربکس را به عنوان پست طراحی کنید. در مثالی دیگر برای فروشگاه گل، آموزش گل آرایی در گلدان یا روی خودروی عروسی ایده  بهتری است.

ایده طراحی پست طنز

پست های طنز طرفداران زیادی دارند و اغلب کاربران آن ها را دنبال می کنند. پست طنز تأثیر بالایی در برانگیختن احساسات شادی و هیجان مخاطب دارد. برخی از محتواهای طنزی جنبه ی آموزشی دارند و موضوع خاصی را به مخاطب آموزش می دهند. پست طنز در مورد محصولات و خدمات پیج بسیار تأثیرگذار است و اغلب تولید کنندگان محتوا چنین پستی را طراحی می کنند.

پست داستانی اینستاگرام

پست های داستانی در پیج های مختلف ایده  مناسبی می باشند و ماندگاری مخاطب را در پیج افزایش می دهند. این نوع پست ها را هنگام اشتراک گذاری باید نیمه تمام بگذارید تا کاربران برای مطالعه  ادامه  آن در پیج بمانند. برخی داستان ها خیلی جذاب و آموزنده هستند و مخاطبان را بیشتر جذب می کنند.

ایده طراحی پست چالشی

پست چالشی ایده ی جالبی برای پست اینستاگرام است و ذهن مخاطب را کنجکاو و پویا می سازد. برای طراحی پست چالشی سؤالی در مورد پیج های مشابه دیگر مطرح کرده و کاربران را به پاسخ دادن در دایرکت تشویق کنید. پست چالشی را برای اثر گذاری بیشتر به صورت ایده طراحی استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید. در این حالت کاربران بیشتری در آن شرکت می کنند.

ایده طراحی پست انیمیشنی

پست های انیمیشنی ویدیویی بیشتر بازدید می خورند؛ به این علت ادمین تولید محتوا در مورد اهداف پیج خود لازم است انیمیشن جذابی  بسازد. در فیلم های انیمیشنی از موضوعات مختلفی استفاده می کنند تا کاربران با سلایق مختلف جذب شوند. بازیگران و کارتون های انیمیشنی باید ظاهر عجیب و خاصی داشته باشند.

معرفی ۵ ابزار ایده طراحی پست

برای طراحی پست اینستاگرام ابزار های متنوعی وجود دارند که از معروف ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Crello
 • BeFunky
 • Desygner
 • کانوا
 • اینشات

برخی از این ابزار ها مانند کانوا دارای قالب های آماده نیز می باشند که می توانید از آن ها استفاده کنید. برای طراحی پست با استفاده از ابزار crello باید در گوگل اکانت ایجاد کنید. این برنامه دارای تمپلت های رنگارنگ مختلفی می باشد و برای طراحی پست کاربردی تر به نظر می رسد.

 

ایده طراحی استوری اینستاگرام
ایده طراحی استوری اینستاگرام

 

اینشات دارای ابزار های ادیت فیلم و عکس می باشد و دارای قالب ها و افزونه های آماده ی زیادی می باشد. Desygner  حاوی قالب های آماده و ابزار های مختلفی است که برای طراحی پست اینستاگرام استفاده می شود. BeFunky  ابزار ویرایش عکس بر اساس وب است که بدون ایجاد اکانت از خدمات رایگان آن می توان استفاده کرد.

سخن پایانی

برای طراحی پست اینستاگرام ایده های بسیار متنوعی وجود دارند که بر حسب نوع پیج می توانید از آن ها استفاده کنید. ایده های جذاب و مخاطب پسند در رشد پیج بسیار مؤثر هستند. برای بالا بردن فالوور ها بهتر است از موضوع های داستانی، طنز، نظر سنجی، چالشی و مناسبت ها برای طراحی پست ایده بگیرید. این نوع پست ها در جذب مخاطبان تأثیر بالایی دارند. اگر به دنبال ایده های بهتری برای پست های اینستاگرامی پیج خود هستید از خدمات سایت لول آپ بهره بگیرید. چون نیرو های مجرب لول آپ پیچ ها ی مختلف را با مشاوره و ارائه ایده های بهتر برای تولید محتوا سریع رشد می دهند.

Picture of لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟
طراحی سایت در قم
طراحی سایت در قم

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی

سایت سه بعدی ویدیو ها و انیمیشن های سایت را در نمای ۳۶۰ درجه روی سه نقطه محور مختص...

نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت

دامنه آدرس اینترنتی سایت شما است که کاربران با جستجو در گوگل آن را مشاهده می نماین...

طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟

ست اداری به اوراقی مانند فاکتور، پاکت نامه، سربرگ، سررسید و کارت ویزیت گفته می شود...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی