لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

نکات مهم طراحی سایت

نکات مهم طراحی سایت باعث می شود تا شما بتوانید به کسب درآمد از طریق وب سایت خود بیندیشید؛ چرا که امروزه سایت های فروشگاهی به راحتی اعتماد مردم را...
نکات مهم طراحی سایت

نکات مهم طراحی سایت باعث می شود تا شما بتوانید به کسب درآمد از طریق وب سایت خود بیندیشید؛ چرا که امروزه سایت های فروشگاهی به راحتی اعتماد مردم را به خود جلب می کنند و در دنیای دیجیتال سر و صدا به پا کرده اند. معمولا نکات کلیدی در طراحی سایت باعث تجربه کاربری هرچه بهتر می شود و این گونه است که یک سایت می تواند یک منبع درآمد عالی باشد. در این مقاله از سری مقاله های لول آپ قصد داریم شما را با این موضوع که در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد بیشتر آشنا کنیم.

نکات مهم طراحی سایت
نکات مهم طراحی سایت

نکات مهم در طراحی انواع وب سایت

در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد یکی از سؤالات بسیار مهم می تواند باشد. در ادامه چند نکته مهم را برای شما بررسی می کنیم:

  • تکمیل اطلاعات تماس اولین نکته در طراحی انواع مختلف سایت است. به این دلیل که اطلاعات تماس به راحتی می تواند اعتماد کاربران را به خود جلب کند، اگر اعتمادی از کاربر در میان نباشد، طبیعتاً شما نباید انتظار همکاری و یا خرید سرویسی را هم داشته باشید. در قسمت منو سایت، صفحه ای با عنوان تماس با ما وجود دارد که به صورت جامع و کامل اطلاعات مربوط به تماس را در اختیار کاربر قرار می دهد.
  • نکته مهم دیگر در بین نکات مهم طراحی سایت بدون شک، تامین امنیت وب سایت است. امنیت وب سایت اگر تامین نباشد، کاربر به صورت ایمن از سایت بازدید نخواهد کرد. برخی پیغام ها که در مورد عدم امنیت سایت شما است به راحتی تجربه کاربری را زیر سؤال می برد. همون طور که می دانید اصول سئو روی امنیت سایت هم تاثیر بسزایی می گذارد.
  • نکته کلیدی دیگر انتخاب یک نام دامنه مناسب است؛ چرا که اگر نام دامنه برای عموم کاربران قابل فهم نباشد سایت شما در هر کسب و کاری آنچنان که باید و شاید موفق عمل نخواهد کرد. به این دلیل که بازدید خوبی را به دست نمی آورد.
  • از نکاتی که بسیاری از افراد رعایت نمی کنند، مشخص کردن حوزه فعالیت است. شما اگر حوزه فعالیت خود را مشخص کنید، طبیعتاً طبق آن یک نام دامنه مناسب هم انتخاب خواهید کرد. این چنین طراحی و محتواهایی که در سایت بارگذاری می شوند هم همگی در یک حوزه خاص هدف خود را مطرح می کنند. این نکته را هیچ وقت از یاد نبرید که تولید محتوا از مهم ترین بخش هایی است که می تواند روی کیفیت سایت شما تاثیر بگذارد. تولید محتوا باید کاملاً مطابق با سئو تولید شود و تا اینجا کار قطعاً کمی بیشتر متوجه شده اید که در طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم.

photo search bar icon search d render minima 762785 24633

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

نکات مهم طراحی سایت فروشگاهی را اگر جدی نگیرید، قطعاً با بازدهی بسیار پایین سایت روبرو خواهید شد. مهم ترین نکته معمولاً این گونه بیان می شود که طراحی سایت فروشگاهی باید مناسب و ایده آل باشد. بدین ترتیب می تواند به بخش های گوناگون سایت دسترسی کاربران را به راحتی فراهم کند.

بدین شکل تجربه کاربری خوبی را کاربران احساس خواهند کرد. نکته بعدی استفاده درست از کلمات کلیدی قدرتمند است. زمانی که این سوال مطرح می شود که در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد بیشتر ظاهر سایت خودنمایی می کند اما باید بدانید که مسئله سئو و بخش های مختلف آن همچون کلمات کلیدی هم اهمیت بالایی دارند.

کاربران در هنگام جستجوی نیاز خود معمولاً با پیشنهادات زیادی از سوی موتورهای جستجو روبرو می شوند و معمولاً زمانی که شما از کلمات کلیدی قوی و حساس استفاده کنید، نظر کاربران را به خود جلب خواهید کرد. جملات خشک و جدی به هیچ عنوان جذاب نیستند. به همین دلیل، نمی توانند پیشنهاد مناسبی از سوی موتورهای جستجو برای جلب نیاز کاربر باشند.

نکات مهم طراحی وب سایت
نکات مهم طراحی وب سایت

در تولید محتوایی که برای طراحی سایت فروشگاهی تولید می شود از یک محتوای موثق باید استفاده کنید. اینکه در طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم اهمیت سرعت بالا را هم نباید نادیده بگیرید. یعنی صفحات سایت شما باید با سرعت بالایی بارگذاری شوند و کاربر را برای مشاهده تصویر یا مطالعه یک محتوای خاص معطل نکند.

به همین خاطر، یک تیم ماهر طراح هیچ وقت از قالب های سنگین، پلاگین های اضافه، عکس های حجیم و… استفاده نمی کند. طراحی واکنش گرا هم نکته مهمی است؛ چراکه بیشترین بازدید معمولاً از طریق موبایل است و رسپانسیو بودن سایت را باید موضوع مهمی در نظر گرفت. بدین ترتیب که طراحی طراحی سایت شما باید در قالب های گوناگون خودنمایی کند.

در طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم باعث می شود تا طراحی سایت خصوصاً سایت های فروشگاهی بتواند باعث کسب درآمد هرچه بیشتر شود، امکان مقایسه محصولات یکی از قابلیت های مهمی است که در طراحی سایت فروشگاهی باید به آن توجه کرد.

این چنین مخاطب با شک و تردید کمتری می تواند محصول مورد نظر خود را خریداری کند. طراحی ظاهری سایت فروشگاهی باید کاملاً ساده و روان باشد، یعنی کاربر با گوشه و کناره های شلوغ سایت روبرو نشود و هر چقدر طراحی ساده تر باشد، صد در صد سرعت سایت هم بالاتر خواهد بود.

نکات مهم طراحی وبسایت
نکات مهم طراحی وبسایت

البته منظور ما از سادگی یک نوع سادگی همراه با خلاقیت است. یکی از نکاتی که متاسفانه در هنگام رویارویی با این سوال که در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد مد نظر قرار نمی گیرد، توجه به راحت بودن مدیریت سایت است. یعنی شما به عنوان یک مدیر اگر با سایت خود احساس راحتی نکنید، کاربر هم طبیعتاً چنین احساسی نخواهد داشت. معمولاً قابلیت ایجاد تغییرات و ورود آسان اطلاعات از جمله مواردی هستند که در فرایند ساده و راحت مدیریت سایت فروشگاهی تاثیر می گذارد.

نکات ظاهری در طراحی سایت

نکات مهم طراحی سایت در بخش ظاهری آن هم به یک سری اصول و قوانین پایبند است. انتخاب فونت مناسب، رنگ ایده آل و… همگی از جمله اصولی هستند که روی ظاهر سایت تاثیر می گذارند. در صورتی که شما در هنگام پاسخ به این سوال که در طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم اهمیت طراحی ظاهری را نادیده بگیرید، نمی توانید به به بازدهی سایت خود مطمئن باشید.

ظاهر سایت در ابتدا باعث اعتمادسازی می شود و یک طراحی نامناسب و بهم ریخته صد درصد می توانند مخاطب شما را برای بار دوم از دور خارج کند. اصولاً مخاطبانی که با یک صفحه با ظاهری ایده آل، منظم و آراسته مواجه می شوند زمان بیشتری را در آن سپری می کنند.

به همین علت، آیتم های مهمی را باید بررکرد که مهم ترین آیتم بهینه سازی تصویر است. به این معنی که تصویر علاوه بر کیفیت بالا باید حجم بسیار کمی داشته باشد. چیدمان سایت هم یکی دیگر از آیتم های مهم است. چیدمان سایت می تواند کاربر را به راحتی به هدف خود در جستجوی صفحات سایت نزدیک کند. تأثیر فونت را هم نباید نادیده گرفت؛ چرا که هر چقدر فونت ساده تر باشد، می تواند دسترسی کاربر را به اطلاعات سایت آسان تر کند.

نکات طراحی وبسایت
نکات طراحی وبسایت

لول آپ ارائه دهنده بهتیرن خدمات طراحی انواع سایت

به بررسی این موضوع که در طراحی سایت چه نکاتی مهم هستند به صورت مختصر ولی مفید که خارج از حوصله شما کاربران عزیز نباشد، پرداختیم. حقیقت ماجرا این است که با رعایت نکات مهم طراحی سایت می توان یک وب سایت را طبق یک فرایند خاص به یک منبع درآمد عالی تبدیل کرد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه لول آپ در این زمینه در ارتباط باشید.

لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو
نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام
۱۰ ایده طراحی پست اینستاگرام

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

انواع کلمات کلیدی در سئو
انواع کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی محصول یا خدمتی را معرفی می کنند و توسط کاربران بیشتر جستجو می شوند. ای...

نکات مهم سئو سایت فروشگاهی
نکات بسیار مهم سئو سایت فروشگاهی

برای توسعه و افزایش رتبه  سایت فروشگاهی، باید نکات مهم سئو را مورد توجه قرار داد. ...

چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟
چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟ برای ادمین...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی