لول آپ

4383  9101

مشاوره رایگان

4383  9101

مشاوره رایگان

طراحی ست اداری چیست؟

ست اداری به اوراقی مانند فاکتور، پاکت نامه، سربرگ، سررسید و کارت ویزیت گفته می شود که شرکت یا مجموعه کسب و کار را معرفی می کند. چگونگی طراحی رنگ،...
طراحی ست اداری چیست

ست اداری به اوراقی مانند فاکتور، پاکت نامه، سربرگ، سررسید و کارت ویزیت گفته می شود که شرکت یا مجموعه کسب و کار را معرفی می کند. چگونگی طراحی رنگ، گرافیک و محتوای روی ورق ها بیانگر ویژگی ها و موجودیت شرکت هستند و مخاطبان با همین مشخصه ها با آن آشنا می شوند. طراحی ست اداری اهمیت بالایی دارد؛ چراکه اعتبار تجاری شرکت را افزایش می دهد و به آن رسمیت می دهد. موقع طراحی ست اداری به علت اهمیت بالای آن باید به نکاتی از قبیل تهیه طبق استاندارد ها، ایجاد هماهنگی بین اجزا و رنگ ها و نوع فعالیت شرکت بهتر است توجه داشته باشید. در این مقاله از سایت لول آپ با طراحی ست اداری بیشتر آشنا خواهید شد.

طراحی ست اداری چیست ؟
طراحی ست اداری چیست ؟

منظور از طراحی ست اداری چیست؟

شاید این سؤال از ذهن شما نیز خطور که طراحی ست اداری چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که به مجموعه ای از اوراق یک شرکت یا مجموعه گفته می شود که رنگ ها، متن ها و گرافیک روی آن ها معرف آن شرکت باشند. هر شرکتی برای معرفی خود از رنگ و لوگوی خاصی استفاده می کند که تنها مختص خود می باشد. مخاطبان با مشاهده اقلام ست اداری ذهنیت بصری پیدا می کنند و همواره برند شرکت را با آن علایم و مشخصات می شناسند. لوگو، پاکت نامه، کارت ویزیت، پوشه و سی دی نمونه هایی از انواع طراحی ست اداری می باشند. در حقیقت اقلام اداری و نحوه طراحی آن ها در موجودیت و برند سازی شرکت تأثیر دارند و نوعی تبلیغات و بازاریابی محتوایی محسوب می شوند. ست اداری در مکاتبات بین شرکت های دیگر و ارتباطات بین مشتری به  کار می روند. اسباب آن ماندگاری بالایی دارند و در طولانی مدت به  خوبی کسب و کار را معرفی می کنند.

انواع طراحی ست اداری

ست اداری در انواع متنوعی طراحی می شود تا به هر طریقی معرف  مجموعه کسب و کار یا شرکت خاصی باشد. انواع طراحی ست اداری شامل مواردی از قبیل لوگو، طراحی کارت ویزیت، پاکت A4، پاکت A5، فاکتور های اختصاصی، خودکار، تیشرت، لیبل سی دی و دی وی دی، سربرگ A4 سررسید، یادداشت، خودکار تبلیغاتی و…

طراحی سربرگ

شاید جالب باشد که بدانید سربرگ در طراحی ست اداری چیست؟ سربرگ ورق هایی با اندازه مشخص مانند A4 وA5 است که  یک یا دو طرف آن طراحی می شود. ابعاد A4۲۱ در ۷/۲۹و A5۲۱ در ۸/۱۴می باشد. در سطح این ورق ها اطلاعاتی مانند لوگوی کسب و کار، آدرس حضوری، نشانی وبسایت، آدرس ایمیل، شماره همراه و ثابت و شماره بایگانی درج می شوند و به طورخلاصه و مفید شرکت را معرفی می کنند. اسم شرکت معمولاً در وسط سربرگ ها، لوگو در قسمت بالا سمت راست و تاریخ و شماره نامه در سمت چپ به صورت منظم و هماهنگ طراحی می شوند.

طراحی کارت ویزیت

کارت ها در ابعاد استاندارد و عموم طراحی می شوند حال سؤال این است که کارت ویزیت در طراحی ست اداری چیست؟ کارت ست اداری دارای رنگ و گرافیک خاصیاست و مشخصات شرکت به گونه ای هماهنگ و منظم روی آن طراحی می شود. این مشخصات شامل آدرس دفتر شرکت، شماره همراه و ثابت، نشانی ایمیل و وبسایت، نام شخص، لوگوی شرکت و سمت شخصی می باشد. ایده های لازم برای طراحی کارت ویزیت را مشتریان مشخص می سازند.

طراحی ست اداری چیست ؟
طراحی ست اداری چیست ؟

طراحی پاکت نامه

پاکت نامه از انواع طراحی ست اداری است که در ابعاد متنوعی طراحی می شود. اندازه پاکت نامه ها متناسب با کاربرد آن هامی باشد. در مواردی لازم است سربرگ بدون تاخوردن داخل پاکت نامه قرار بگیرد که در این صورت پاکت نامه باید بزرگ باشد. A4 با سه خط و یا A5  با یک خط به پاکت نامه های خاص خود نیاز دارند. پاکت نامه های عمومی بهتر می باشند چون در کاهش هزینه ها مؤثر هستند. قسمت بالای سمت راست پاکت نامه ها هنگام طراحی برای الصاق تمبر و انجام عملیات پستی خالی گذاشته می شوند.

اهمیت طراحی ست اداری

طراحی ست اداری در جذب مشتریان و کاهش هزینه های تبلیغاتی مؤثر است و اهمیت بالایی دارد. اینکه اهمیت طراحی ست اداری چیست؟ برای پاسخ به این سؤال بهتر است موارد متعددی را بررسی کنیم چون در بهبود برندسازی و عوامل مختلف مؤثر می باشد. ست اداری اعتبار تجاری برند را افزایش می دهد و سبب جلب نظر مشتریان می شود . ماهیت و موجودیت شرکت را ارتقا می بخشد و با قدرت بالایی معرفی می کند. رنگ  و گرافیک خاص و رعایت نظم و هارمونی ویژه بین اجزاء ست اداری به شرکت رسمیت می دهند و آن را مشهور می سازند. ست اداری اهداف برند را مشخص می کندو امکان دیده شدن آن را افزایش می دهد. همچنین دسترسی آسان مخاطبان را به شرکت فراهم می سازد.

نکات طراحی ست اداری

اگر برای شرکت خود قصد طراحی ست اداری را دارید یا طراح آن هستید ممکن است به پاسخ این سؤال فکر کنید که نکات در رابطه با طراحی ست اداری چیست؟ قبل از طراحی ست اداری باید نکات زیادی را در نظر بگیرید از جمله اینکه خطوط، رنگ، فونت و گرافیک ست اداری لازم است بسیار هماهنگ و جذاب باشند. نظم و هماهنگی حاکم در ست اداری نشان از ویژگی های عالی آن شرکت می باشند.

  • ست اداری باید با اندازه های استاندارد و رابط کاربری آسان طراحی شود.
  • رنگ و گرافیک خاص در ست اداری باید با موارد مشابه در وبسایت و شبکه های اجتماعی هماهنگ باشند.
  • مشخصات و اطلاعات اصلی به طور کامل در انواع ست اداری درج شوند.
  • در طراحی توجه به حوزه فعالیت اهمیت بالایی دارد برای مثال بانک ها باید دارای ست اداری رسمی باشند و ست اداری ارائه دهنده وسایل اسباب بازی کودک متناسب با روحیه او باشد.
  • برای طراحی ست اداری از اقلام دارای جنس مرغوب و با کیفیت استفاده شود.
  • در طراحی ست اداری بیشتر از دو رنگ استفاده نکنید چون رنگ زیاد با شلوغ نشان دادن آنتأثیر منفی در مخاطبان می گذارد.
طراحی ست اداری چیست ؟
طراحی ست اداری چیست ؟

سخن پایانی

ست اداری در یک شرکت به اقلامی مانند فاکتور و پاکت نامه می گویند که در معرفی آن اهمیت بالایی دارد و امروزه توسط مجموعه های مختلف طراحی می شود. نحوه استفاده از رنگ ها، فونت ها، گرافیک و چگونگی درج مشخصات در انواع ست اداری در موجودیت و اعتبار شرکت تأثیر دارند. بنابر این بهتر است آن را به مجموعه ای حرفه ای و مجرب بسپارید که به خوبی معرف شرکت شما باشد. در این راستا پیشنهاد ما تماس با سایت لول آپ است چرا که نیرو های آن بهترین و باکیفیت ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد. ست اداری جذاب و دارای هماهنگی بالا اعتماد مخاطبان را بیشتر جذب می کند و در افزایش سود کسب و کار مؤثر است.

Picture of لول آپ

لول آپ

شرکت برنامه نویسی و آژانس دیجیتال مارکتینگ لول آپ با تمرکز بر رشد و لول آپ برندها، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، به شرکت‌ها در دستیابی به موفقیت و برتری در بازار کمک می‌کند

درصد نمایش محتوا

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت
طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟
طراحی سایت در قم
طراحی سایت در قم

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین پست ها 

نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدینکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی
نکات کاربردی برای طراحی سایت سه بعدی

سایت سه بعدی ویدیو ها و انیمیشن های سایت را در نمای ۳۶۰ درجه روی سه نقطه محور مختص...

نکات مهم در ثبت دامنه سایت
نکات مهم در ثبت دامنه سایت

دامنه آدرس اینترنتی سایت شما است که کاربران با جستجو در گوگل آن را مشاهده می نماین...

طراحی ست اداری چیست
طراحی ست اداری چیست؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی